Prvorodička - kombinovaný (al. hlboký) kočík na poľné cesty-no skladný (časté cestovanie za rodičmi)

Zodpovedané
14. okt 2020

Dobrý deň prajem.

V prvom rade by som chcela povedať, že čakám svoje 1. bábätko, ktoré sa ma narodiť niekedy vo februári/marci. Keďže v mojom okoli nemám nikoho s malým bábom, kto by mi poradil, píšem sem, pretoze rozdiel medzi kočíkmi bez odbornej pomoci ťažko pochopím.

Som nenáročná. Čiže dizajn a značka pre mňa nehrá žiadnu rolu. Hľadám kočík, ktorý zvládne typické dedinské cesty, ktoré zahŕňajú hlavne poľné cesty. Teda predpokladám, že by kolesá mali co to vydržať.

Mal by byť taktiež ľahko zložiteľný, keďže moji rodičia bývajú inde a budeme za nimi často cestovať. Ešte sa chcem spýtať, či stačí kúpiť iba vaničkový kočík, alebo rovno k tomu aj športový. Teda dvojkombináciu.

Budem rada aj za iné podnety, ktoré by som si mala ujasniť pri výbere kočíka.
Ďakujem za prípadnú odpoveď.

Ahoj,

ako prvorodičke ti v prvom rade poviem, že skladnosť, ľahší podvozok do auta a terénnosť, poľné cesty sú dve opozitné vlastnosti, ktoré sa u kočíka v podstate vylučujú.

Buď bude terénny, odolný a vtedy skôr robustný, neskladný, veľká otrava na skladanie, nakladanie, prevážanie.
Alebo, naopak, skladný - a čím skladnejší bude, najmä teda u cenovo dostupnejších modelov, tým horšie na tom bude s pevnosťou a terénnosťou.

Ak budeš ale často nakladať, určite radím brať do úvahy tú skladnosť a váhu, alebo si zaobstarať dva. Jeden ľahký neotočný skladný na cestovanie a na neskôr a jeden veľký “na doma” . Vtedy by som navrhla bazárový Britax Go Big - s tým ovládateľnosťou budeš v nebi.

Britax Go Big

Po takomto začiatku teda asi chápeš, že výber kočíka bude o kompromise. Na čom záleží viac, kde ubrať, kde musím pridať aj za cenu horšej tej druhej vlastnosti?

Z takých skladnejších cenovo dostupnejších, čo niečo aj prejdú, ale teda nie sú to nijaké terénne tanky odporučím Joie Versatrax.

Joie Versatrax

Z drahých, alebo bazárových, ak nájdeš, by to potom bol Emmaljunga NXT60 (F).

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT60 Ergo

Pozrela by som sa aj po Baby Jogger City Premier, ktorý na to, ako pevný je a ako prejde aj nerovnosťami, možno zložiť ozaj kompaktne.

Baby Jogger City Premier

Mojou ďalšou radou, ak potrebuješ ušetriť a si aj menej náročná, je kúpiť niečo buď bazárov (to som už načrela), alebo niečo neotočné a k tomu vaničku. Tak zainvestuješ menej, resp. na dlhšiu životnosť kočíka, keďže sú priestrannejšie, a zároveň sú aj ľahko zložiteľné.

Kuk napr. Casualplay LOOPi Allroad, alebo ešte lepšie Baby Jogger City Elite.

Casualplay LOOPi Allroad

Baby Jogger City Elite

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli