Prvý kočík - hlboký/kombinovaný, odolný, hojdavý a aj do snehu, s väčšou vaničkou a strieškami?

Zodpovedané
14. júl 2020

Dobry den,

ako prvorodicka s kocimi nemam ziadnu skusenost, prezrela som si mnozstvo kombinacii, znaciek, rezencii, no stale si nie som ista vyberom (Silver Cross, Mutsy, Neonato, ABC, Inglesina, Noordi).

Docitala som sa, ze idealny kocik neexistuje. Je vsak nejaky, ktory by sa priblizil poziadavkam ako: co mozno najhlbsia/najvacsia vanicka - zimne babatko, podla moznosti predlzena strieska, vacsie odolne kolieska aj do snehu, pevna konstrukcia, strieska na vetranie, retro vzhlad nevadi, prave naopak, moznost hojdania som nasla len u "klasickych".

Je s tymito poziadavkami lepsie kupit si iba hlboky kocik a potom presedlat na sportovy kombinovany? Alebo sa da najst aj kompromis? Je vhodne vyberat zo znaciek, ktore spominam?

Vdaka za pomoc.
Cena do 800-900 eur

Ahoj,

jednoznačná pravda je, že ideálny kočík neexistuje. Ale je to dané najmä tým, že často chceme protichodné veci, ktoré sa len málokedy dajú 100% zladiť. Ale obvykle sme najspokojnejšie, keď si určíme nejakú prioritu a potom zoradíme zvyšné veci podľa toho, čo potrebujeme najviac a čoho sa dokážeme zriecť. A tak to aj berieme. Tento kočík má menej X, kvôli tomu, že ja som hlavne potrebovala, aby mal Y.

V tomto prípade sa mi vidí, že by si rada väčšie kolieska a ideálne hojdavú konštrukciu. K zimnému bábätku by som sa toľko nestresovala, lebo veľkú vaničku NEPOTREBUJEŠ. Dieťatko bude pidi malinkaté práve v období zimy, takže aj naobliekané a s fusakom sa zmestí aj do malej vaničky. Realisticky ti preto postačí stredná.

Prvý mi tak realisticky, hojdavý, priestranný, s väčšími strieškami, prišiel na um Britax Go Big2. Ak skladnosť nie je prioritou, budeš s ním spokojná. Naozaj hojdá a je naozaj pevný, priestranný a prejde všeličo.

Britax Go Big2

Z ľahších by som zasa pozerala na Easywalker Harvey2 s all-terrain kolesami - vanička je plne dostačujúcej priemernej veľkosti a podvozok je tiež skutočne mäkký jazdne.

Easywalker Harvey2

Odporučím aj ABC Design Salsa 4, kde zasa nájdeš priestranné nadstavby, košík a aj veľké striešky, ako aj pevný no odpružený podvozok. Ak ti záleží na naozaj veľkých koliesok, dá sa zakúpiť aj s nafukovačkami vo verzii Salsa 4 Air.

ABC Design Salsa 4

Takže je z čoho vyberať! Aj v tých kombináciách! 😉 S kombi vydržíš realisticky 2 - 3 roky, podľa tvojich vlastných potrieb a spôsobu používania. Je pravdepodobné, že si dokúpiš ešte nejaký ľahký neotočný športiačik do auta, alebo na občasné používanie - na miesta, kde potrebuješ len niečo minimalistické. Ale tak to je u každého väčšieho kočíka, takže to nie je zvláštne. To je kočíkovací cyklus a drvivá väčšina z nás to tak spraví. Je často chybou si myslieť, že jeden kombinovaný/alebo športový kočík ti vydrží od začiatku do konca - áno, nájdu sa aj také mamičky, najmä tie, čo s ním moc necestujú alebo sú menej náročné, alebo kúpili naozaj niečo super už od začiatku, mysliac najmä na neskoršie časy. Ale to je minimum z nás.

Kočíkovacie potreby sa totiž menia podľa obdobia dieťatka a jeho potrieb, ako aj potrieb a možností maminy/rodičov v danom období.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli