Pukajúce koliesko u Quinny Moodd a názor na športiak Inglesina Classica / Bebetto Nico Estilo

Zodpovedané
21. júl 2019

Dobrý deň.

Možem sa opýtať? Začalo nám pukať koliesko na kočíku Quinny Moodd. Už nie je v záruke. A neviem, či je to predné, alebo zadné koliesko. Viete mi poradiť, kde kupim náhradné? A vymeniť obe? Puká aj pri zablokovaní rotácie predného kolesa.

A poprosím názor na športovú časť kočíka Inglesina Classica? Alebo aký športový kočík pre ročné dieťa. Do ľahu, obojsmerný a priestranný. Na zimu. Čo poviete na Bebetto Nico Estilo? Ďakujem.

Ahoj,

no ja by som v prvom rade realisticky zistila, čo - ktoré koliesko - puká a či to teda je ozaj koliesko. Totiž je zbytočné zháňať všetky kolesá, ak je problém len v jednom. Takisto, ak by bol problém napríklad v spoji/konštrukcii a vymeníš kolesá - bezvýsledne, bude to akurát frustrujúce. Popros niekoho, nech ti pomôže - nech napríklad mama, sestra, kamarát(ka) kočíkuje a ty zblízka popočúvaj kolesá, a aj naopak - overenie. Až ak vieš, že je to koliesko a ktoré - by som pouvažovala o oprave či hľadaní náhradného dielu (kolesa).

Druhým krokom by bola údržba kočíka, ideálne celková. Kolesá vyber, prečisti hrubú špinu, otri, premaž mazadlom. Silikónový sprej použi na plastové a iné spoje a kĺby kočíka. Celkovo ho skontroluj, očisti a nalubrikuj, to určite potrebuje tak či tak.
O údržbe viac tu: https://www.modrykonik.sk/blog/kocikopedia/article/sprievodca-udrzbou-kocika-ako-sa-on-r-admupj/

Ak to nepomôže a hoc i vieš/nevieš, ktoré koliesko alebo čo to pukoce, obráť sa na servis, aj ak kočík nie je v záruke (zaplatíš si za to, ale tak niečo s tým treba robiť). Také kociky.sk sú importér značky Quinny u nás - skús sa obrátiť na nich, či ti nevedia poradiť, pomôcť so servisom či objednať náhradné diely. Prípadne, aj mimo záruky, sa opýtaj predajne, kde si kočík kúpila (teda ak vieš, kde bol kúpený).

Čo sa týka Inglesina Classica - je to dobrý, pekný a kvalitný kočík, ale podľa mňa predovšetkým ako hlboký. Takéto retro typy už nie sú také želaná v športovej verzii, lebo sú zbytočne ťažké a neskladné a s ťažším dieťaťom horšie manipulovateľné.

Inglesina Classica

Bebetto Nico Estilo je, minimálne v rámci kolies a športovej nadstavby celkovo o čosi lepšia voľba. Praktický kočík, ak potrebuješ robustný model aj do zlých podmienok - a aj na spomínanú zimu. Je aj dostatočne priestranný. Ale rátaj s tým, že je ťažký a aj po zložení mohutný.

Bebetto Nico Estilo Pro

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli