Sedacka na bicykel, od akého veku je vhodné v nej voziť dieťa?

Zodpovedané
16. máj 2019

Dobry den,
mozete mi poradit od kolkych mesiacov mozeme dat dieta do sedacky na bicykel?
Dakujem

Ahoj,

na sedačku na bicykel môžeš v prvom rade dať dieťa, ktoré samostatne, pevne a s istotou sedí - bez pomoci. A to nielen chvíľku, ale už plnohodnotne vie sedieť bez opory, zo sedu sa postaviť či inak presunúť a potom si zasa sadnúť.

Skôr ako od roka tým pádom jednoznačne neodporúčam, závisiac od dieťaťa to môže byť aj od roka a pol+. Treba jednoznačne a realisticky zohľadniť, či je dieťatko tak pevné, že bude sedieť isto, nebude zbytočne pchať ručičky a nožičky kam nemá (napríklad do kolesa) a v prípade nedajbože pádu nebude ohrozené viac, než je nutné.

Pre menšie deti by mohol byť dobrým riešením cyklovozík. Už sú dostupné aj polohovacie, ale dokonca aj na plnohodnotný kočík konvertibilné hybridy ( TFK Joggster Velo).

TFK Joggster Velo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli