Seed Pli, Cybex Mios - ktorý vybrať, aby to bol iba športiak, a mal do 8 kg?

Zodpovedané
14. feb 2019

Ahoj,

prosím ťa, kočík Seed Pli sa asi nedá kúpiť len ako športový, že? Strašne sa mi páči, no všade je ako dvojkombinácia. Nevieš, či sa nebude dať kúpiť aj ako športový? Ešte sa mi páči Mios 2, len ten, čo povieš, nie je úzky? Do koľko rokov je? Malý má 8 mesiacov. To sa kupuje zvlášť konštrukcia a zvlášť sedák, keď nechcem limitku? Potrebujem dačo ľahučké, žiaden ťažký tank - len tak okolo 8 kíl aby mal.

Ďakujem

Ahoj,

Seed Pli nie je možné kúpiť “len” ako športový, pretože jeho sedadlo je predsa prerobiteľné na vaničku. Takže 2v1 typ kočíka v tomto prípade znamená, že máš síce len jednu nadstavbu, ale môžeš z nej spraviť dve možnosti - variácie (športovú i hlbokú). Takže ak potrebuješ len športiak a nechceš skladovať vaničku, je to ok - žiadna extra vanička tam nie je. Kočíkom, ktorý ma športovú a hlbokú časť samostatne, je Seed Papilio a ten sa obvykle kupuje v dvojkombinácii. V prípade potreby si myslím, že je možné aspoň skúsiť požiadať distribútora o objednanie iba športovej verzie.

Seed Pli Mg

Seed Papilio

Daj však pozor, je výborne ovládateľný a krásne skladný, ale váha je cez 13 kg! Takže ak potrebuješ robustnejší, super pevný a pritom skladný kočík, je dobrou voľbou. No ak ti ide hlavne o čo najnižšiu váhu, nie je tým správnym spoločníkom.

Cybex Mios naopak požiadavku váhy perfektne spĺňa. Napriek tomu, že sa môže zdať malý a úzky, mne osobne do neho vošiel aj štvorročný. Chrbtová opierka je vysoká, takisto strieška nezavadzia, a celkovo je pohodlný. Pre 8 mesačného, aj keby bol väčší, určite vydrží dlhú dobu. Samozrejme nerátaj s 10 cm po oboch bokoch, ale väčšie deti predsa nepotrebujú kilometre miesta okolo seba. U nás to bol veľmi obľúbený kočík a používali sme ho dokonca aj s vaničkou.

Cybex Mios 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli