Seed Pli, Cybex Mios - ktorý vybrať, aby to bol iba športiak, a mal do 8 kg?

Zodpovedané
14. feb 2019

Ahoj,

prosím ťa, kočík Seed Pli sa asi nedá kúpiť len ako športový, že? Strašne sa mi páči, no všade je ako dvojkombinácia. Nevieš, či sa nebude dať kúpiť aj ako športový? Ešte sa mi páči Mios 2, len ten, čo povieš, nie je úzky? Do koľko rokov je? Malý má 8 mesiacov. To sa kupuje zvlášť konštrukcia a zvlášť sedák, keď nechcem limitku? Potrebujem dačo ľahučké, žiaden ťažký tank - len tak okolo 8 kíl aby mal.

Ďakujem

Ahoj,

Seed Pli nie je možné kúpiť “len” ako športový, pretože jeho sedadlo je predsa prerobiteľné na vaničku. Takže 2v1 typ kočíka v tomto prípade znamená, že máš síce len jednu nadstavbu, ale môžeš z nej spraviť dve možnosti - variácie (športovú i hlbokú). Takže ak potrebuješ len športiak a nechceš skladovať vaničku, je to ok - žiadna extra vanička tam nie je. Kočíkom, ktorý ma športovú a hlbokú časť samostatne, je Seed Papilio a ten sa obvykle kupuje v dvojkombinácii. V prípade potreby si myslím, že je možné aspoň skúsiť požiadať distribútora o objednanie iba športovej verzie.

Seed Pli Mg

Seed Pli Mg je originálny kočík minimalistického dizajnu s korýtkovým sedadlom typu 2v1, ktoré možno prerobiť na priestrannú hlbokú vaničku. Vychádza z pôvodného Seed Pli, má však vylepšenú, spevnenú konštrukciu zo zmesy horčíka a hliníka. Sedadlo je v oboch smeroch plne polohovateľné celkovým naklonením. Opierku nôh nie je možné prispôsobiť, možno však na nej vyklopiť textilný pultík na položenie nôh. Farebné textílie sedadla možno časom dokupovať a striedať podľa potreby.

Robustná konštrukcia v tvare L je dobre skladná - pri skladaní možno kolesá sklopiť dovnútra, čim sa dosiahne veľmi ploché, kompaktné balenie. Kočík tak zmestíš aj do kufra malého auta. Vďaka svojmu tvaru konštrukcia prirodzene pruží a absorbuje otrasy aj pri prechádzkach nerovným terénom. Štyri širšie kolesá sú umiestnené za sebou a zaručujú perfektnú stabilitu a pritom jednoduché, jednoručné ovládanie kočíka. V spodnej časti má kočík odkladací priestor - plošinu po novom s pevnou sieťovanou tkaninou, ktorá sa dá doplniť veľkou dokúpiteľnou taškou prístupnou zhora, ale aj z bokov rozzipsovaním. Spolu s vyššou nosnosťou pre dieťa dokáže Pli Mg odviezť až 23 kg.

Seed Pli Mg vyšiel aj v dizajnovej kolaborácii s ikonickým Fiat 500, ktorá okrem nových farebných kombinácií s exkluzívnymi detailmi vyniká aj kolesami imitujúcimi toto známe auto.


Seed Papilio

Seed Papilio je high-endový kočík originálneho, minimalistického dizajnu. Konštrukcia v tvare L je vyrobená z odolnej zmesy horčíka a hliníka. Napriek robustnosti je dobre skladná - pri skladaní možno kolesá sklopiť dovnútra, čim sa dosiahne veľmi ploché, kompaktné balenie. Kočík tak zmestíš aj do kufra malého auta. Vďaka svojmu tvaru konštrukcia prirodzene pruží a absorbuje otrasy aj pri prechádzkach nerovným terénom. Štyri širšie kolesá sú umiestnené za sebou a zaručujú perfektnú stabilitu a pritom jednoduché, jednoručné ovládanie kočíka. V spodnej časti má kočík odkladací priestor - plošinu, ktorá sa dá doplniť veľkou dokúpiteľnou taškou prístupnou zhora, ale aj z bokov rozzipsovaním. Spolu s vyššou nosnosťou pre dieťa Papilio dokáže odviezť až 23 kg.

Korýtkové Cocoon sedadlo je ergonomicky tvarované a extra polstrované. Môžeš ho polohovať z pomerne kolmého sedu až do ľahu celkovým naklonením. Dá sa na ňom dokonca vyklopiť podnožka na položenie nôh (pri niektorých farebných prevedeniach táto možnosť chýba). Ak chceš sedadlo používať od narodenia, dá sa doplniť voliteľnou novorodeneckou vyrovnávacou vložkou. Pomocou vaničkového setu možno vytvoriť aj plnohodnotnú priestrannú hlbokú vaničku - po odňatí textílií sedadla z rámu na rovnaký rám nasadíš textílie vaničky. Rám striešky je spoločný pre obe konfigurácie, každá má však vlastnú textíliu, ktorú na neho treba navliecť. V športovej verzii sa dá mierne predĺžiť odhalením vetracej časti, v prípade prudkého slnka ju tiež možno preklápať ako slnečný štít. Pomocou adaptérov možno na kočík nasadiť aj autosedačku. Papilio je v ponuke v rôznych farbách textílií, konštrukcie a poťahov rúčky, okrem predpripravených kombinácií ponúka možnosť si farebnosť namixovať podľa želania. Personalizovať kočík si môžeš aj množstvom dokúpiteľných doplnkov vrátane setov striešky a polstrovania pásov, detského madla či praktickej prebaľovacej tašky Companion či Change.

Daj však pozor, je výborne ovládateľný a krásne skladný, ale váha je cez 13 kg! Takže ak potrebuješ robustnejší, super pevný a pritom skladný kočík, je dobrou voľbou. No ak ti ide hlavne o čo najnižšiu váhu, nie je tým správnym spoločníkom.

Cybex Mios naopak požiadavku váhy perfektne spĺňa. Napriek tomu, že sa môže zdať malý a úzky, mne osobne do neho vošiel aj štvorročný. Chrbtová opierka je vysoká, takisto strieška nezavadzia, a celkovo je pohodlný. Pre 8 mesačného, aj keby bol väčší, určite vydrží dlhú dobu. Samozrejme nerátaj s 10 cm po oboch bokoch, ale väčšie deti predsa nepotrebujú kilometre miesta okolo seba. U nás to bol veľmi obľúbený kočík a používali sme ho dokonca aj s vaničkou.

Cybex Mios 2

Cybex Mios 2 najvyššej rady Cybex Platinum je vynovenou verziou “dizajnérskeho” mestského kočíka pre rok 2019 a zároveň menším bratom vylepšeného full-size modelu Priam. S váhou pod 9 kilogramov a šírkou len 50 cm ostáva výbornou kompaktnou voľbou pre rodičov, ktorí sa však nechcú vzdať množstva funkcií na úkor nízkej váhy. Prináša však prepracovanejší dizajn detailov, nové farby Seat Packov zladené so sedadlom, pridaný šilt na strieške a úplne novú hlbokú vaničku. Okrem základnej, jednofarebnej kolekcie sú k dispozícii aj limitované Fashion edície a kolaborácie, pre rok 2018 Koi Crystallized, Birds of Paradise, Rebellious, Space Rocket by Anna K a Scuderia Ferrari. Rok 2019 priniesol limitku českej modelky Cybex by Karolina Kurkova.

Mestská konštrukcia je mimoriadne kompaktná, pritom však mäkko odpružená a s možnosťou nastaviť výšku rukoväte. Sedadlo na ňu dokážeš nasadiť v oboch smeroch, odobrať jednoduchými pamäťovými tlačidlami i zložiť spolu s konštrukciou, a to i jednou rukou. Originálnym sedák je plne odvetrávaný - sieťovaný; vieš ho však v chladnejšom počasí doplniť dokúpiteľnou vložkou. V ľahu, spolu s vložným hniezdom a zvýšeným nánožníkom tvorí sedadlo takzvaný Lite Cot - priestor podobný vaničke, vhodný už od narodenia. Je vhodným v prípade, že máš napríklad letné bábätko, alebo obmedzený priestor, takže klasickú vaničku nepotrebuješ. K dispozícii však je aj Lux Carry Cot - extra komfortná hlboká vanička nového typu, ktorá je okrem zaoblených tvarov a o 15 % viac priestoru vybavená aj funkciami Panorama View a Sky View. Znamená to, že zadnú i vrchnú časť textílií dokážeš odobrať/odhrnúť a umožňiť tak prúdenie vzduchu, ale aj výhľad bábätka, ktoré sa tak môže na prechádzke spokojne rozhliadať či “pásť koníčky”. Samozrejmosťou je aj možnosť pripojenia autosedačky pomocou adaptérov a rôzne doplnky na výber.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli