Splní kočík Noordi Fjordi naše požiadavky?

Zodpovedané
19. júl 2022

Ahoj,

v októbri čakáme bábätko. Plánujeme výlety do prírody so psom, lesné cesty, polia a pod. Zároveň bývame v meste. Preto hľadáme kočík, ktorý je ľahko skladný do auta, dobre zateplený pre zimné bábätko a zároveň s väčšou vaničkou na zimnú výbavu, s vlastnosťami do terénu, čo sa týka koliesok, odpruženia a väčším úložným priestorom. Vzhľadom na to, že ma na prechádzkach čaká aj držanie vodítka so psom, tak aspoň kočík by mal byť dobre ovládateľný.

Podľa predstavenia kočíka na nete sme našli, že by všetky naše požiadavky mal spĺňať 2022. Podľa videí a popisu ideál, ale vyľakali nás pomerne zlé recenzie od užívateľov.

Máš nejakú spätnú väzbu na tento kočík alebo návrh alternatívy spĺňajúci požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ja nie som veľmi veľký fanúšik poľských kombinovaných kočíkov hlavne z dôvodu menej vyhovujúceho športiaku, ktorý je ťažký a neskladný. Je tak na zvážení, či by Ti aj on vyhovoval a časom si nekupovala iný, rovnako ako množstvo ďalších mamičiek. Hlboká vanička je len na chvíľku. So športiakom budeš jazdiť dlhšie, preto je potrebné sa pri výbere kočíka sústrediť skôr naň.

Nemyslím si, že by bol zlý kočík. Je však pravda, že jeho konštrukcia nepatrí k tým najkvalitnejším. Navyše je ťažšie a horšie zložiteľný, takže pokiaľ často cestuješ autom a kočík budeš skladať, tak by som ho nevolila. Športová časť má len 15 kg nosnosť, čo pre väčšie deti môže byť čoskoro nedostatočné.

Skôr by som odporučila model Tutis Uno3+. Jedná sa o podobný typ, ale má výrazne nižšiu hmotnosť a tým lepšie ovládanie, ľahšie skladanie a aj vyššiu nosnosť pri športiaku.

A rada odporúčam aj Espiro Husky 2022. Recenzie nájdeš skôr pod jeho starším názvom - Baby Design Husky. Ten bol u mamičiek veľmi obľúbený. Značky Baby Design a Espiro sa spojili. Jedná sa teda o totožný model, len v inom farebnom prevedení. Zaujme predovšetkým dostupnou cenou a bohatým príslušenstvom, vrátane výbavy na zimu. Nevýhodou je vyššia hmotnosť, ale aj tak je kočík dobre zložiteľný aj ovládateľný.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia