Športiak 4baby Rapid Unique - je možné naň nasadiť nejaké (univerzálne) nafukovacie kolesá?

Zodpovedané
4. dec 2019

Ahoj,

vieš mi poradit ohľadne koliesok na tento športový kočík (4baby Rapid Unique) - či je tam nejaká možnosť dať univerzálne nafukovacie kolieska, ktoré by naň pasovali.

Ďakujem za odpoveď.

Ahoj,

4baby Rapid Unique je taký jednoduchý, cenovo dostupný športiak do mesta. Z tohto dôvodu nemá nejaké extra funkcie, odpruženie, ani all-terrain kolesá s pneumatikami.

Najviac sa používa v role doplnkového kočíka, a preto výrobca ani nemyslel na to, aby sa naň dali dať nejaké iné ako pôvodné kolesá. Takže ťa nepoteším - nie, nedajú sa na neho dať nafukovacie kolesá a univerzálne sediace žiaľ neexistujú - kvôli systému upevnenia a priestoru v mieste, kde sa kolesá zaklikávajú. Plus ozaj jednoduchému systému najmä v zadnej časti nie je prakticky šanca tam nejaké narvať.

Univerzálne nafukovačky neexistujú ani všeobecne práve z dôvodu, že každý kočík je inak riešený a nezmestili by sa tak či onak na väčšinu modelov. Občas s stane, že nejaký kočík dokáže akceptovať nafukovačky z iného, no konštrukčne takmer totožného modelu, ale táto situácia je veľmi vzácna a ani tak nie je úplne odporučiteľná, lebo kočík nie je na také použitie testovaný a môže sa opotrebiť alebo zhoršiť sa mu ťažisko. Odporúčam preto buď vydržať s tými kolesami, čo máte, alebo zvážiť výmenu kočíka (ak často prechádzate horší terén, určite ti to prácu uľahčí).

4baby Rapid Unique

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli