Športiak po vaničke-úplný ľah, do 11kg, kolieska do terénu: Oyster Zero, Valco Ultra, Bebetto Nico?

Zodpovedané
11. jan 2021

Dobrý večer,

aký športový kočík by ste mi poradili pre 6-mesačné dieťatko. Naša malá sa nám už do vaničky nezmestí. Kočík budeme využívať aj do terénu čiže by mal mať vhodné kolieska a byť odpružený, ale zároveň tak do 10 - 11 kg. Taktiež by sa mala dať zatiahnuť strieška s okienkom na kontrolovanie dieťaťa. Samozrejmosťou je aj úplný ľah. Zvažujem buď Oyster Zero a Valco Snap Ultra, alebo Babetto Nico. Ktorý kočík považuje za najvhodnejší (prípadne úplne iný model), aby v ňom malá nebola úplne stratená, ale mohli sme ho využiť čo najdlhšie?

Ďakujem

Ahoj,

zároveň odpružený, do terénu a ľahší - to je neveľmi reálne a plné množstva kompromisov. Z tvojho (btw dosť rôznorodého) výberu je to za mňa žiaden.

Iba čo sa váhy týka, tak Oyster Zero je jazdne, priestorovo, skladaním fajn. Na terén to nie je nič extra, ak nemyslíš občasnú trávu.

Babystyle Oyster Zero

Valco Snap Ultra je ako otočný kočík o dosť ťažkopádnejší, ale pritom úplne neodpružený a tvrdý mestský kočík.

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Bebetto Nico je zasa veľký ťažký neskladný kočík a na terén teda vhodnejší je skôr, ale inak je to dosť základný model a fakt “hebedo”.

Bebetto Nico

Skús si ešte raz premyslieť priority - či radšej skôr terén, alebo skôr ľahší kočík. Premysli aj rozpočet. A kuk radšej niečo s väčšími kolesami, ale nie otočné - niečo ako Zopa Cyrrus Air.

Zopa Cyrrus Air

Za mňa ozaj radšej trojkolku od Baby Jogger.

Baby Jogger City Mini GT2

Prípadne Casualplay LOOPi Allroad, čo je asi moja naj rada v tomto prípade.

Casualplay LOOPi Allroad

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli