Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športové kočíky Cybex Eezy S+ vs. Cybex Balios S - sú jazdné vlastnosti porovnateľné?

Zodpovedané
11. júl 2019

Ahoj,

mam Balios S, ide podla mna neskutocne cez vsetko - uplne dokonaly kocik. Teda az na to, ze som cakala, ze sa da poskladat na mensi kus 😁. Preto ta prosim o odpoved, ci Eezy S+ jazdi minimalne tak dobre ako Balios A, a prosim, napis mi jasne viditelne rodiely medzi tymito dvomi Cybexami.

Dakujem 😘

Ahoj!

Určite nie je veľmi vhodné porovnávať Cybex Eezy S+ a Cybex Balios S - napriek rovnakej značke a podobnému štýlu - “duchu” v dizajnovej stríánke, jedná sa o úplne iný typ kočíkov, vhodný na iné využívanie.

Začnem preto rozdielmi. Eezy S+ je ultraľahký, ultra skladný kočík na cestovanie, na výlety, na nákupy, do auta. Sedadlo je neotočné, konštrukcia užšia, strieška menšia, na polstrovaní jednoduchosť prevedenia a snahu šetriť miesto tiež pocítiš. Výhodou oproti iným kočíkom v tomto type sú väčšie kolieska, ale v porovnaní s Balios S sú aj tie trochu jednoduchšie. Určite to nie je kočík do každého terénu - čo-to prejde, ale teda hlavné by mali byť chodníky, mesto… Jazdé vlastnoszi sú typicky pre Cybexy ok, ale teda nie je to top trieda, čo vychádza z toho, aký je to kočík.

Balios S je plnohodnotný mid-size kočík s otočným sedadlom, takže aj podstatne ťažší a robustnejší v porovnaní s Eezy S+ (a teda aj odolnejší, všestrannejší). Super je aj XXL strieška, ktorú na Eezy-čku nenájdeš. Ak ho považuješ za dokonalý kočík, dovolím si upozorniť, že aj to ako sa poskladá je daňou za fujnkcie, a ak uberieš niekde, uberieš aj na vlastnostiach - je to proste nutné. Ja osobne by som to nebrala ako náradu to za to, ale skjôr ako doplnenie - na full používanie väčší kočík, a na príležitostné, alebo pre dieťatko čo už dosť aj chodí, kočík potrebuje menej - to minimalistickejšie.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.