Športový kočík - bugina pre veľké dieťa (2-3r. možno aj s fusakom) - jednoručné ovládanie + pekná farba

Zodpovedané
29. jan 2021

Ahoj Eli,

chcela by som Ťa poprosiť o pomoc pri výbere športového kočíka - buginy pre „veľké“ dieťa, t.j. od dvoch do cca troch rokov. Polohovanie do ľahu plus polohovanie nožičiek, ľahký terén, jednoducho skladateľný (po zložení nemusí byť malý, ale aby sa skladal jednoducho). Nie golfový, ale taký, aby sa dal ovládať jednou rukou. No a bola by som veľmi rada, keby mal nejakú príjemnú farbu, optimálne ružový, resp. môže byť aj akákoľvek farba (nedelím na dievčenské a chlapčenské farby), ale určite nie čierny, sivý, hnedý, béžový. Cenový limit nemám, keď poradíš drahší model, tak kúpim bazárový, radšej dôraz na kvalitu ako na cenu, resp. „optimálny pomer ceny a kvality“. Bude sa zatiaľ používať len občas, pri mladšom súrodencovi uvidíme.

Veľmi sa mi páči Bugaboo Bee a Cybex Mios, myslíš, že by do nich vošlo aj trojročné dieťa? Resp. trojročné dieťa s fusakom? (aj keď je možné, že už ho v takom veku potrebovať nebude).

Prelúskala som Tvoju poradňu, často radíš značku Cybex Eezy S, mne sa ale dizajnovo viacej páči Eezy S Twist, to som ale nenašla, či by doňho vošlo aj väčšie dieťa, takže vošlo by? Tieto kočíky sa predávajú aj vo farbe Magnolia pink, na obrázku sa mi veľmi táto farba páči, na živo som nevidela. Nevieš náhodou, aká je táto farba v skutočnosti?

Viem, že mám dosť veľa nárokov, ale je to asi posledný kočík, ktorý vyberám, takže okrem toho, aby bol dostatočne funkčný, tak si chcem spraviť radosť aj tým, aby sa mi páčil 🙂

Veľmi pekne ďakujem za Tvoj čas.

Ahoj,

trošku nepomer toho, čo hľadáš a “veľkosti” vybraných, skoro-golfových modelov ma trošku vyhadzuje z konceptu. Chcela by si aj ľahký terén a hlavne priestor a ovládanie s dvoj až trojročným dieťatkom. A ty v podstate spomínaš len otočné modely. No neviem, ja by som otočný pre dvoj trojročné dieťatko nevyberala a už vôbec nie nejaký, čo je určený hlave na cestovanie, resp. má maličké kolesá. Príde mi, že budeš skôr sklamaná veľkosť sedadla, ako aj jazdnými vlastnosťami.

Ja viem, to nechceš počuť, keď vyberáš kočík, čo by sa ti aj páčil. Ale tie tvoje na trojročné dieťatko s fusakom nebudú. Trojročné dieťa asi fusak skôr mať nebude z mojej skúsenosti. Skôr prehodíš deku.

Ja osobne by som vyberala jednoznačne neotočný model, lebo vydrží skôr. Aj pekné nájdeš, napr. Mamas&Papas Armadillo.

Mamas&Papas Armadillo

Je to mestský kočík, ale aspoň je väčší.

Ja by som čo sa priestoru a ovládateľnosti skôr išla do kvality typu Gesslein S4 Air+. A to kvôli jazdným vlastnostiam si za mňa človek kočíkovania o dosť viac užije. Určite by to bola jedna z mojich prvých volieb.

Gesslein S4 Air+

A z farebnejších - ja osobne, pekný špecifický priestranný ovládateľný - Thule Spring s Olive strieškou (a možnosťou neskôr vymeniť) je za mňa dobrý nápad.

Thule Spring

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli