Športový kočík do malého auta a ľahký na prenášanie, otočný, štvorkolka, nie s penovými kolesami, polohovateľná rúčka

Zodpovedané
8. jan 2021

Ahoj,

potrebovala by som poradiť otočný športový kočík do môjho malého auta, a zároveň aby bol ľahký na prenášanie po 4. poschodovom baráku bez výťahu pre dcéru, ktorá je pomerne vysoká, má 4 mesiace a zhruba 74 cm a vo vaničke je veľmi na tesno. Prehodila by som ju do neho na jar a cenu nemám obmedzenú. Pri staršom som mala Valco a Mutsy Nexo, rada by som niečo iné.

Základné požiadavky sú teda:
Otočný a veľmi ľahký
Malé rozmery po zložení
Dlhá strieška aj s okienkom
Aby bol pripojitelný skejt pre staršieho na občasné použitie
Nafukovacie alebo gumené kolieska, nie penové
Štvorkolka
Polohovateľná rukoväť

Ďakujem 😊

Ahoj,

mám tu dosť veľkú dilemu. Totiž otočný a veľmi ľahký sa ťažko skĺbi, ale ok. Veľmi ľahký a čo najspratnejší športový kočík do malého auta sa okrem toho zároveň dosť vylučuje so súrodeneckým stupienkom. Ten predstavuje pre každú konštrukciu naozaj dosť zásadnú záťaž. A ešte sa to vylučuje s nafukovacími kolesami, resp. akýmikoľvek väčšími a odolnejšími. A pre veľmi ľahké, spratné kočíky to znamená možnosť rozhegania, prevrátenia, pokazenia, prípadne iného znehodnotenia.

Nemôžem ti úprimne odporučiť takéto používanie. Ak - tak s neotočným pevnejším kočíkom, ktorý je o čosi odolnejší, lebo je ľahší aj kvôli tomu neotočnému sedadlu. Ale teda ok, svoje som povedala, varovala, už vieš.

A prejdem k odporúčaniu - extra pevný, ale pritom ozaj ľahký a skladný by bol Easywalker Charley. Naň dokonca možno aj občasne skejtík možno dať. Má zosilnenú konštrukciu.

Easywalker Charley

Jané Kendo je menší, ľahší kočík, aj keď teda menej skladný ako EW Charley.

Jané Kendo

A ešte spomeniem aj Cybex Mios - to je mestskejší model.

Cybex Mios

Bude to každopádne kompromis a s tým rátaj. Keď tak si rozmysli, či radšej neriešiť neotočný, alebo čoho iného sa vzdať.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli