Športový kočík do terénu, ideálne otočný a s dlhou strieškou

Zodpovedané
13. aug 2019

Dobrý deň,

mame doma trojkombináciu - kočík Cam Dinamico Up 2018. Sme s ním spokojní, no nevyhovuje mi veľmi, že ním trochu viac triase na nerovnom teréne. Neviem, či je to tým, že predné kolesa nemá nafukovanie (iba zadné). Preto uvažujeme, že športový kočiar by sme kúpili druhý.

Viete mi poradiť, aký by bol vhodný alebo na čo sa zamerať? Chceli sme kočiar vhodný do terénu - samozrejme nie po skalách, ale aby zvládol nerovnosti, pripadne nejakú upravenú lesnu cestu. Ideálne by bolo, ak by sa dal otáčať do oboch strán jazdy a strecha aby sa dala sklopiť takmer celkom dolu, čím by zabránila ofúknutiu dieťaťa v kočiari.

Ďakujem pekne za rady 🙂

Ahoj,

áno, Cam Dinamico Up je v prvom rade mestský, nie terénny kočík - je to dané prednými menšími, nenafukovacími kolesami. Ak hľadáte kočík terénnejší, je presne potrebné sa zamerať na kolesá s peumatikami (či už plnenými vzduchom, penou, gélom…), robustnejšiu konštrukciu, mäkšie odpruženie… Takým by bol jednoznačne Britax Go Big. Aj nižšie rady - Go Next len so zadnými nafukovačkami, prípadne čisto Go s penovými, ale väčšími a odpruženými kolesami - poslúžia, ale tam ti môže chýbať aj úplný ľah, ktorý na rozdiel od Go Big nemajú.

Cam Dinamico Up

Britax Go Big2

Britax Go Next2

Britax Go

Okrem neho, ak to teda má byť otočný model, by som odporučila Emmaljunga NXT60 F či väčší a ťažší NXT90 F. Možno nemajú najväčšiu striešku, ale dá sa riadne sklopiť dole a verím, že dieťatko ochránia absolútne dostatočne.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Flat

Ešte by sa hodilo uviesť aj taký Jané Crosswalk (tu by strieška mohla byť väčšia, ale vyrieši to clona), Baby Jogger City Versa GT (korýtko), či značky Gesslein či Hartan. Chystá sa, ale ešte nevyšla, aj skvelá Bumbleride Era.

Jané Crosswalk

Baby Jogger City Versa GT

Bumbleride Era

Vyššie spomínané značky sú žiaľ z tých drahších, ale terénny výkon a pohodlná jazda s dostatočným priestorom jednoducho niečo stojí. Vždy sa dá, prinajhoršom, obzrieť aj po bazárových modelov.

Z lacnejších, ak je to potrebné, sa obzri po Bebetto Nico či neotočnom Bebetto Rainbow, ale jazdnými vlastnosťami, kvalitou ani prevedením to už nebude to isté.

Bebetto Nico

Bebetto Rainbow 2015

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli