Športový kočík do terénu -ľahší a šikovný- priestranný + úplný ľah po sklamaní zo Stokke Crusi

Zodpovedané
16. jan 2020

Ahoj Eli, ak by si mi vedela poradiť, veľmi by ma to potešilo 🙂

Momentálne používam Stokke Crusi s vaničkou, avšak musím zhodnotiť, že je to kočiar len do mesta a aj to len na dokonalý betónový povrch, prípadne na presun po hoteli. Bohužiaľ je veľmi nepraktický už pri trošku nerovnom teréne (rozbitý sídliskový chodník, či len trošku neodprataný od snehu a pod.). V podstate nezvládol ani obyčajnú prechádzku okolo Štrbského plesa... do predných koliesok sa hneď dostal sneh, zablokovali sa a išli sme teda len na zadných (predné sa len šúchali).

Vzhľadom na to, že dosť často kočíkujem, považujem to za dosť obmedzujúce, preto som sa rozhodla, že športovú časť už chcem inú. Malá má teraz 4 mesiace.

Chcela by som pre ňu onedlho taký športový kočík, ktorý:

  • v pohode zvládne terén, najlepšie s odpružením,
  • bude ho možné sklopiť do úplného ľahu,
  • možnosť otočiť oboma smermi,
  • priestranný, aby dcérka mala dosť miesta aj na spánok,
  • aby bol ľahký a šikovne sa s ním manipulovalo.

Na rozpočte mi až tak veľmi nezáleží, uvítala by som však okrem drahších a štýlových aj nejaké lacnejšie varianty, keďže drahší Stokke je pre mňa tak trošku sklamaním.

Vopred Ti veľmi pekne ďakujem ❤

Ahoj,

po sklamaní z pomerne veľkého, no pre teba len mestského a nedostatočne schopného Stokke Crusi teraz riešim dilemu.

Stokke Crusi

Chcela by si ľahší, šikovný kočík, ale zároveň by mal v pohode zvládnuť terén (+ odpruženie), úplný ľah a otočný - ale zároveň priestranný (otočné kočíky sú z drvivej väčšiny menej priestranné, neotočný modely).

Tu je možno dobré si určiť prioritu - ja osobne si myslím, že ten terén a sneh je určite pre teba dôležitý - dôležitejší než možno čo najľahší kočík, plus tá priestrannosť a otočnosť tiež pridá na váhe.

A vychádza mi z toho najlepšie Emmaljunga NXT60 F. Nie je to vyslovene ľahký kočík, ale v rámci kvality, priestoru a terénneho výkonu je absolútne vhodné, koľko váži.

Emmaljunga NXT60 Flat

Mimo neho by som pozerala na modely ako Baby Jogger City Premier (žiaľ tam je ľah korýtkový, nie kompletne rovný - ale spĺňal by inak asi všetko, čo si želáš, a dá sa predsa použiť vyrovnávacia vložka), Concord Camino (nie je ľahký, ale je relatívne skladný na to, že s ním kadečo prejdeš), a nedá mi nespomenúť aj Cybex Priam. Po snehu prejdete po dvoch kolesách, alebo s dokúpenými lyžami.

Áaaa - mooožno aj Gesslein Indy by sadol…

Baby Jogger City Premier

Concord Camino

Cybex Priam 3

Gesslein Indy Comfort (Classic)

Pri požiadavkách, očakávaniach a náročnosti na kvalitu, aké máš, by som neodporučila ísť do vyslovene lacných modelov - sklamú ťa.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli