Športový kočík - ľahký, skladný, s úplným sedom, a do terénu

Zodpovedané
26. máj 2020

Dobrý deň.

Chcem kúpiť dcérke športový kočík, ktorý by bol nie len ľahký, ale aj jednoducho spratný. Všetky spomínané kočíky vyššie sú pekné, ale ja hľadám skôr kočík vhodný aj do terénu, teda s väčšími kolieskami - a aby bol vhodny nie len na spanie, ale aj sedenie. Väčšina kočíkov sa dá polohovať len do polosedu a my hľadáme kočík s polohovanim do úplného sedu. Vedeli by ste mi prosím nejaký odporučiť?

Ďakujem

Ahoj!

Tu narážame na problém. Je totiž veľmi náročné zohnať kočík, čo je naozaj aj ľahký, aj spratný, a ešte aj vhodný do terénu. Totiž, ľahká a na malý rozmer skladajúca sa konštrukcia je slabšia v spojoch, slabšia celkovo - na ozajstný terén potrebuješ hrubšie tyče, menej spojov a zalamovaní, aby ten kočík po viacerých terénnych jazdách nezačal hrkať, kmitať v predných kolesách či sa celý neuvoľnil. Takže je dôležité si uvedomiť, že ľahkosťou a spratnosťou budeš robiť kompromis terénnosti.

A teda poradiť môžem asi niečo ako Joie Versatrax, ak by to mal byť kočík otočný, prípadne potom niečo ako Baby Jogger City Premier (otočné korýtko, a korýtko je v sede obvykle viac kolmé, než nekorýtko), prípadne Emmaljunga NXT60.

Z neotočných poradím najmä Baby Jogger City Elite, potom možno ešte Joie Mytrax, Gesslein S4 TFK Joggster Trail je tiež kočík sediaci kolmejšie, a aj terénny - skladný je však menej, plus je aj drahý. A aj lacnejší Lionelo Annet Tour je kočík s pákovým polohovaním (obvykle lepšie na kolmejší sed než pásové), a dosť komým sedadlom plus väčšími kolesami.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam, či Instagrame.