Športový kočík - mám skôr obzerať troj- či štvorkolesový?

Zodpovedané
13. máj 2020

Ďakujem za odpoveď, ešte som sa chcela opýtať na rozdiel medzi trojkolesovým a štvorkolesovým kočiarom. Kamošky si chvália trojkolesové Britax (ako športová verzia), preto mám tendenciu pozerať po 3 kolieskach 🙂 Je to v podstate jedno? Športový štvorkolesový?

Mám teraz kočiar s hlbokou vaničkou a dosť mi lezie na nervy, že mi vypadla poistka a jedno koliesko sa mi nedá zaaretovať a stále ma v podstate brzdí, aj preto rozmýšľam, že dlho mi už dieťa vo vanicke nebude - a začínam obzerať športové kočiare 🙂

Ďakujem krásne za skvelú odpoveď, idem si tie kočiare pozrieť podrobne.

Ahoj,

za mňa trojkolky, hlavne na nerovnosti absolútne áno. Je pravda, že nie každý preferuje ich dizajn, plus často sú dlhšie ako štvrokolky, ale to jedno - a väčšie - predné koleso veľmi napomáha obratnosti, ako aj nezasekávaniu sa napr. v menších jamách.
Chvíľa zvyku a človek obvykle zistí, aké príjemné to je na vozenie. Takže ak si ty s tými trojkolesovými modelmi ok, ja ti voľbu môžem len odporučiť.

A aj keď Britax je v trojkolesovej verzii fajn (určite lepší ako štvorka), za mňa ho vysoko prekonávajú Baby Jogger kočíky. Ale teda sú aj podstatne drahšie, tak je to na tebe, či a koľko si ochotná investovať. Dobré trojkolky nájdeš u viacerých značiek - ja ešte spomeniem TFK, Mountain Buggy.

Držím palce!

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli