Poznáte dobrý kočík s veľkou vaničkou?

katherine27
2. dec 2009

Ahojte maminy.
Prosím o radu pri kúpe kočíka pre naše bábo, ktoré sa narodí prvý aprílový týždeň 2010...diskusie už pozerám asi mesiac a už mám z toho riaden guláš, tak mi prosím poradte.
Pravdepodobne najskôr kúpime hlboký kočík a až neskôr športový, samozrejme dám si poradiť.

Čo by mal kočík mať:
1. veľká vanička ,najlepšie polohovateľná - chcela by som ho využiť ešte aj v zime
2. veľké aj malé kolieska , malé kolieska otáčajúce sa o 360°
3. nafukovacie kolieska
4. polohovateľná rukoväť
5. perovanie, resp. možnosť nastaviť perovanie
6. brzdy
7. bezpečnostné pásy

Ďakujem za konkrétny tipy a rady.

lucia.298
2. dec 2009

v zime-v decembri bude mať vaše dieťa 8 mesiacov, ja neviem, ale mne moje deti nikdy tolko nevydržali vo vaničke, ledva do 6 mesiacov

katherine27
autor
2. dec 2009

Luci takže mi odporúčaš kúpiť celú kombináciu, či už priamo len športový?

geodetika
2. dec 2009

Ahoj Katherine.Vieš teraz vyrábajú tie kočíky už s pomerne malými vaničkami tak asi cca do 7 mesiacov.Ja mám teraz malinké čerstvo narodené bábo,takže na zimu sme vo vaničke úplne v pohode a potom športiak.Mne sa osobne páčili tieto kočíky.
_Tako jumper x
-v-max
-bexa
Ja so si kúpila tako jumper.

lucia.298
2. dec 2009

Ja sama neviem 🙂 tiež čakame v aprili, ale kupujem 3-kombinaciu, s tým že vo vaničke bude pol roka a na zimu v športovom 🙂

katherine27
autor
2. dec 2009

Je mi jasné, že do vaničky sa moc neoplatí invetovať, skôr do športiaku, ten využije dlhšie.. 😉
ale z toho čo som tu čítala mi došlo, že tie 2 a 3 kombinácie sú také, že väčšinou máš z toho 1 časť OK, akoby sa sústredili pri výrobe iba na to a ostatné časti nič moc, tak neviem ☹ ☹

musko
2. dec 2009

kat, my máme Roan Maritu - tam mi Marek vydrží určite do jari, myslím tak do apríla, mája. A potom mám Jane Nomad - ten by spĺňal Tvoje požiadavky, akurát má malú vaničku, my ho máme len ako šport. verziu.

klara.t
2. dec 2009

Já měla stejné požadavky. vyhrál to firkon Verano. Tako jumper byl také ve výběru, ale něco mě na něm odradilo. možná nějaké potíže, už nevím. Já se nakonec rozhodovala mezi Firkon Verano, DorJan 2009 a Camarelo Q12. U těchto tří jsou vesměs kladné hodnocení a spokojenost. Viz diskuze na koníkovi.
Já měla možnost vybírat bez ohledu na peníze a přesto si vybrala firkon verano (trojkombinace za 9500). Já nechtěla vybírat kočárek podle značky, ceny nebo přímo vzhledu. Já si předem řekla, že chci s předníma otočnýma kolečkama, velkou vaničku, lehký a s dobrým hodnocením od uživatelů. To splňovaly dá se říct všechny tři kočárky. Ale firkon byl nejlehčí a prostě vyhrál.

katherine27
autor
2. dec 2009

Klara musím kuknuť tie značky, nepoznám...u nás v tomto prípade peniaze nerozhodujú, na kočíku nechceme šetriť

manika77
2. dec 2009

ja by som ti poradila concord fushion, alebo jane slalom to je trojkkolka,

ja neviem ja by som kocik typu bexa, vmax a tieto nekupila mne pripadaju prilis nekvalitne 🙂

manika77
2. dec 2009

peg perego gt 3 som este zabudla 🙂

katherine27
autor
2. dec 2009

Ja som tiež skôr pozerala Casualplay, Jane Slalom, Peg Perego, Bugaboo, poprípade Concord...

josifek
2. dec 2009

Katherine....já mám Dorjan pro sport 2009 a jsem spokojená sice nemá polohovací vaničku ale i tak malá jen leží a jsem ráda že jsem se rozhodla pro něj vyhovuje mi hodně je levný a skladný a nebyl drahý 🙂 Potom zainvestuji do golfek. Jinak kukni tady je diskuse 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

A já ho mám vyfocený v albu 😀

manika77
2. dec 2009

katherine kamoska ma casualplay a nadava lebo vraj je maly..opierka chrbta je tkaa nizka a malemu z neho trci hlava...
ale zase jedna kocka tu na koniku vravela ze je spokojna s nim lebo ma drobiatko dceru a ze jej vyhovuje..

lucia.298
3. dec 2009

aj mne hovorila predavačka že casualplay je maly, my berieme concord neo

pikusa
3. dec 2009

Tak já mám PP GT3---a spokojenost...
a dokonce stále jezdíme v hlubokém a to máme doma obříka....sice je tam tip top,ale jemu to nevadí,spíš asi naopak....je zachumlanej a spinká tam hezky.
Ale na jeho 8mi měsíčniny 🙂 to přehodíme na sporták....přece jen už je tima větší,sice ted ve fusaku je,ale v kombinézce a ještě ve fusaku už bych ho tam teda nenarvala...

eimiky
3. dec 2009

do casualplay vaničky sa zmestí dieťa do pol roka, aj tak potom už vo vaničke máloktoré che byť vo vaničke a šporťák tak do 2 rokov akurát

zuzulik
3. dec 2009

manika: na concord fusion su tiez rozne nazory, hlavne na tie posledne kolekcie ako 2009, kde je nekvalitny potah a castokrat sa trha 😒 a neda sa tam prehadzovat rukojet resp. prehadzovat lozko/sport.cast po a proti smeru jazdy ..
kazdy kociarik ma svoje plusy a minusy ,aj ten za 30tis.Kc...
a concord neo - tam mi vadi,ze tam nie je kosik ...alebo sa mylim?

zuzulik
3. dec 2009

casualplay teraz velmi klesly na cene, takze s tou kvalitou resp. nekvalitou tam na tom asi nieco bude pravdy a je aj dost tazky 😉

mishutka
3. dec 2009

Ahoj, sorry že se tu pletu, ale krom Katherine doporučujete podle mě samé levné a nekvalitní žďorba😅

evitkamalicka
3. dec 2009

ja rozmyslam pri druhom babatku nad Mutsy, Casualplay, Cam, Peg-Perego alebo Jane

musko
3. dec 2009

mishutka, Roan síce patrí medzi lacnejšie, ale rozhodne nie medzi nekvalitné kočíky..... Pri prvom som na nekvalitných dosť preinvestovala, takže som sa hodne venovala výberu kočíka. Roan je ľahký, má veľkú vaničku - 80 cm, húpe, dobré kolesá..... A Jané Nomad myslím tiež nie je najlacnejší.....

manika77
3. dec 2009

mishutka...skus si to precitat poriadne..pretoze katherine je ta ktora hlada kocik 🙂

zuzulik..myslela som 2008 mne sa ta aj tak viac paci..a neo je podla mna nestabilny ten sportiak...som to pozerala v predeti.sk a je to take heglave...a k tym neo sa da dokupit kosik...

a cam cortina je vyhoda ze vies kupit aj nafukovacie kolieska 😉

mishutka
3. dec 2009

Však , jo říkám že koukám správným směrem 😀

zuzuj
3. dec 2009

mishutka take typy ako ty mam fakt najradsej, neporadi nic ale frfle na vsetko. Tak porad ake kociky splnaju vsetky tieto katherine poziadavky. Alebo sa presun do inej temy. Lebo potom spociatku vecné témy su zahltene zbytocnymi komentami a ich vysvetleniami . A clovek sa musi preluskavat 260 stranami aby sa dozvedel podstatu.
Ja mam podobny problem a podobne poziadavky ako ty katherine27 a este ine 🙂 . A tiez som kukala aj na drahe aj na lacne. A zatial vsetky moje poziadavky k prekvapeniu splna lacna BEXA ale este pockam na referencie od viacej bab, lebo ich je v teme Bexa este malo, co si ho kupilo a aj odskusalo na viacerych terenoch. Este je celkom fajn Teutonia ale ta je uz fakt draha. Dolezite nasim aprilovcatkam je aby sa dal dat kocik aj do uplneho lahu, lebo do vanicky sa uz cez zimu nezmestia ☹

kubinkov
3. dec 2009

Bexa má korbičku dlouhou pouhých 70 cm. Výška opěrky u sporťáku je taky pouhých 45 cm a bouda nevypadá moc vysoko nad ní. Kočárek bude podle mě malý.
Velký je PegPérego GT3 a AT4.

manika77
3. dec 2009

zuzuj uprimne ti poviem ze mne sa ta bexa nepaci...ta rucka je ako na tych velkych polskych kocikoch...mne to pride na jedno kopyto v max, baby smile, verso, bexa...ale je to vec nazoru... 🙂

kubinkov at4 sa uz nevyraba..ci ano?

kubinkov
3. dec 2009

Asi ne, ale dá se dobře koupit z druhé ruky. kdybych neměla jiný sporťák, brala bych tento. Jen mu snad ve vlhku vrzaly pláště na kolečkách, ale to je detail.

zuzuj
3. dec 2009

kubinkov: aha 70 cm?? no som prekvapena lebo jedna bab v teme bexa pise 75cm u vanicky http://picasaweb.google.com/Tazkovci/KocikBEXAB...
a chalan co ich predava 78cm 😀 tak si potom ze ma clovek aj vybrat ☹ Ja ju pojdem urcite omrknut

jijitka
3. dec 2009

Zuzuj - ten kočárek sice neznám, ale vypadá to, že prodejce změřil délku u horního okraje a pokud je vanička zkosená (jako že tak vypadá), tak dole bude mít o cca 7-10 cm méně. Na to pozor, hodně prodejců uvádí horní rozměr, ale vanička je pak ve skutečnosti menší ☹

kubinkov
3. dec 2009

Já jsem to našla v nějakém odkazu na prodejce, ale nejjistější je to někde změřit. ( Odteď na nákupy s metrem v kapse. 😀 ) Nechci vypadat jako zkušená matka, ale hluboká korba je na chviličku. U trojkombinací studuj spíš sporťáky, jsou často malé a odfláknuté. Ale to se mamině s bříškem těžko vysvětluje. Taky jsem měla trojkombinaci s dlouhým ( 92 cm) sporťákem a byla jsem spokojená do chvíle, kdy v 15 měsících měl syn boudu naraženou na hlavě a sportovní část nám byla na... Ale reklamovala jsem a dostali jsme jiný sporťák. 😉 Ale ty nervy!!! 😠