Športový kočík na dovolenku a výlety, aspoň 47cm opierka, pogumované kolesá, okolo 200€

Zodpovedané
2. mar 2020

Ahoj Eli,

veľmi sa mi páči kočík GB Qbit All-City (bez zdvojených kolies), no nie som si celkom istá, či sa tam vyspí dvojročné dieťa. Nikde neviem nájsť rozmer sedačky - hľadám hlavne aby bola chrbtová opierka okolo 47 a viac cm. Z tohoto dôvodu som vylúčila Kinderkraft Indy, veľmi sa mi páči tento štýl no chrbtová opierka a celkovo miesto pre dieťa nič moc.

Hľadám dovolenkový a výletový kočík, sme dosť cestovatelia - takže syn často v kočíku pospí, a hlavne kočík nosí veľa nákladu 😀Ešte sa mi páči CBX etu plus - tá ložná plocha je super, cena tiež.

Vieš ešte poradiť nejaký podobný športový kočík, ktorý by nemal zdvojené kolesá, nebolo by tam korýtkové sedenie, mal by košík, nebola by iba mini strieška, a zas aby ani nebúchala synovi do hlavy, no a polohovanie nožičiek by bolo veľké plus. A hlavná podmienka sú pogumované kolesá - neznášam hrkanie kolies alebo zapichané kamienky v kolieskach. Neviem, či ešte nejaký je, ak nájdeš budem velmi vďačná. Ideálne okolo 200€, keďže kočík bude najmä na výlety a dovolenky.

Ahoj,

GB Qbit+ All-City je ozaj šikovný a pekne spravený kočík. Čo sa presných rozmerov týka, výrobca ich neudáva a ja som zatiaľ nemala možnosť ho odmerať, takže presne ti to nepoviem - ale je to zhruba to isté ( no sedák o trošku širší) ako u bratského GB Qbit+. Výšku opierky odhadujem na thruba 45 cm, čo aj pre trojročné dieťatko stačí, ale nie je to nijaký XL rozmer. Ja osobne by som sa ho nebála, príde mi to ok.

GB Qbit+ All-City

GB Qbit+ All-Terrain

Ale ak trváš na vysokej opierke, tak CBX Etu Plus či vyšší model Cybex Eezy S+ (ten je však drahší) budú lepšie voľby, čo sa opierky a ložnej plochy týka. Nečakaj ale brutálny výkon v teréne - nijaký z týchto ultrakompaktných športiakov nebude hladko prechádzať náročnejšími povrchmi, na to nie sú stavané. Kočík do 200 eur na výlety a dovolenky by mal byť kompromisom bez vysokých očakávaní na kolesá a konštrukciu do terénu.

CBX Etu Plus

Cybex Eezy S+

A z o čosi drahších, ale aj Ergobaby Metro stojí za myšlienku. Opierkou je na pomedzí (46 cm), ale tiež mi prišiel, že absolútne vystačí aj staršiemu dieťatku.

Ergobaby Metro

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli