Športový kočík od 7-8mes. - Valco, Momon, Britax, Oyster - alebo aký štvorkolesový, priestranný a dobre skladný?

Zodpovedané
30. apr 2020

Ahoj,

chcela by som vybrať nejaký športový kočík pre 8-mesačné dieťa. Hlboký mám Jané Epic ale športová časť sa mi tam nepáči, preto ju už nechcem. používať (používala som ju pri prvom).

Chcela by som, aby mal:
Predĺženú striešku,
Veľký košík,
Vyššiu nosnosť,
Kolesá bez možnosti defektu (neviem, aké sú to vlastne🙂),
Nekorýtkove sedenie - možno dať dieťa do ľahu,
Štvorkolesový podvozok,
Ľahké a rýchle skladanie v jednom kuse a najlepšie sedením dovnútra (poskladaný kočík nebude vystavený prostrediu),
Priestranné a pohodlné sedenie.

Cena cca do 500€.

Medzi adeptov patria:
Valco Baby Snap4 trend, Momon Tiramisu (naň je veľmi málo recenzií,neviem čo si ty o ňom myslíš), Britax - tam ich je viac, ale mám v tom trochu mišung, ako sa vlastne odlišujú, a Oyster Zero.

Este jedna podotázka: Easywalker Buggy XS je rovnaká kategória kočíkov, ako vyššie spomínané, alebo iná? Ten chceme kúpiť ako dovolenkový kočík.

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

začnem od konca. Športové modely, o ktorých uvažuješ sú rýchloskladné a relatívne kompaktné mid-size teda strednej veľkostnej kategórie. Znamená to komfort na denné používanie, aj priestorovo - pre staršie dieťa, ale zároveň fajn vlastnosti aj na prevážanie, skladanie.

Naopak Easywalker Buggy XS je už kategória ultraskladný, teda najmä na cestovanie využiteľný malý športiačik, dobrý do auta, ale aj do lietadla a teda bude aj priestorovo menší. Bude mať aj menej funkcií, ale naopak sa presne na využitie aké spomínaš, teda na dovolenky, presne hodí a je tam extra praktický. Nepredstavuje záťaž a ani moc nezaberá miesto. Takže dobre si to vymyslela a tento tvoj výber chválim a podporujem.

Easywalker Buggy XS

A teraz späť k hlavnej otázke, a to pokračovacieho športového kočíka. Nie všetky uvedené spĺňajú, čo chceš - napr. taký Oyster Zero sa skladá sedákom do von, čo ale mne osobne pravdu povediac nevadilo. Nemali sme špinavý kufor v aute a vyvážila to rýchlosť a praktickosť skladania (za mňa).

Babystyle Oyster Zero

Taký Valco tým, že bol dovnútra, zasa špinil striešku. Takže oba typy skladania majú svoje výhody aj nevýhody. Ale nemyslím si, že je tam vyslovene jeden lepší a horší.

Valco aj Oyster sú extra priestranné a ľahké k tomu, takže ak bude pre teba použitie primárne mestské, nie do nejakého lesa, určitesú to top kandidáti (za mňa Oyster, kvôli jazdným vlastnostiam, ale je to skôr o tvojej preferencii a vyberaj, čo sa ti tam viac páči).

Valco Baby Snap 4 Trend

Naopak ak plánuješ viac nerovností a terénov, Valco nemá odpruženie a Oyster skôr menšie kolesá, takže do vyslovene terénu to nebude. Britax - z mestských ani jeden nejako neprevyšuje Valco a Oyster, takže tam by som nevyberala, a ak chceš aj na tie nerovnosti, jasnou voľbou - aj keď väčšou a ťažšou. Tam bude B-Motion Plus.

Britax B-Motion 4 Plus

Značku Momon ja osobne nemám rada. Priveľa ráz som sa stretla s nespokojnosťou ohľadom kvality a následného reklamačného procesu -servisu zákazníkom. Za mňa toto nie.

Ak by som ja vyberala, pravdu povediac čo sa kvality, skladnosti + výkonu aj v teréne týka, ja by som jednoznačne kúpila Baby Jogger City Mini GT2. Ale je mi jasné, že nie každý je ochotný mať trojkolku. Za mňa ale top v kategórii a spomínam ho len, aby si ho vzala do úvahy.

Baby Jogger City Mini GT2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli