Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík od 9 mesiacov, čo vydrží do konca kočíkovacieho obdobia

Zodpovedané
25. máj 2020

Dobrý deň.

Chcem vás poprosiť o radu. Do kočíkov sa absolútne nevyznám. Ako 1.x mama som si kúpila s veľkými očami 3kombináciu s očakávaním, že to využijem dlho... ale tá športová časť je o ničom. Malý sa mi tam stále stiahne dole a sedí tam nejako pokrčene. Vkuse ho vyrovnávam. Chcela by som pohodlný kočík, v ktorom by aj posedel, a taký už na dlhšiu dobu. Teda aby nám vydržal už do konca "kočíkovacieho obdobia". A tiež dobré rozkladateľný do auta.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Ahoj!

Ja by som, pravdupovediac, pre deväťmesačné dieťatko už zvažovala neotočný model - najmú v prípade, že by si chcela kočík, ktorý vydrží ‘až do konca’. Neotočný ľahší model jednoznačne využiješ najdlhšie a pre dieťatko bude z hľadiska priestoru najpohodlnejší. Okrem toho, aj cenovo vyjde prijateľnejšie, ako kvalitný a priestranný neotočný model, a naviac bude ľahší, takže pohodlnejší na každodennú manipuláciu.

Neuvádzaš - teda okrem skladnosti a priestrannosti - veľa informácií. Neviem, v akej cenovej hladine sa môžem pohybovať, ani či máš nejaké požiadavky na terén. Skúsim preto poradiť také všestrannejšie modely, a ak by si mala ešte nejaké upresnenia alebo ti nič nevyhovovalo, pridaj mi ešte jednu otázku aj s konkrétnymi kritériami.

Takže ja osobne by som jednoznačne pozerala na nosný, priestranný, kvalitný a jazdne super Baby Jogger City Mini GT2 kočík do mesta i na nerovnosti, fajn váhovo aj super skladaním. Okrem neho by som pozrela niečo ako Gesslein S4 je veľmi príjemný model. Nuna Tavo je zasa veľmi pohodlná aj pre menšie dieťatko.

Valco kočíky sú obľúbené pre ľahkosť a priestrannosť, ak odpruženie a terén nezavážia. Odporúčam ideálne vyskúšať aj s malým, či ti sedia (aj ťažiskom).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam, či Instagrame.