Športový kočík po trojkombinácii ABC Design - Joie, Valco, ABC, Jané..? Ktorý v strednej cenovej kategórii vybrať?

Zodpovedané
22. apr 2020

Ahoj,

zaciname sa pomaly obzerat po sportovom kociku (po kombinovanom modele ABC Design Condor), s ktorym sme boli spokojni. Kocik vyuzivame hlavne v meste, ale boli by sme radi, keby zvladne aj mensie nerovnosti - napriklad lesnu pripadne polnu cesticku (ako momentalny kocik). Zaujali nas znacky Joie a Jane a kedze sme boli spokojni aj s doterajsim modelom, tak aj ABC Design kociky.

Z Joie znacky som postrehla Litetrax a Valco a tiez jeho otocnu verziu - len neviem presne aky je medzi nimi rozdiel, ako aj medzi inymi modelmi od Joie. Co sa tyka Jane a ABC, tak tam zatial nemame ziaden model z nich. Ktory kocik by si nam poradila na zaklade tvojich skusenosti, aby bol samozrejme az do lahu a ak by bola moznost predlzenej striesky (boli by sme radi ale nie je to nevyhnutnost). A cenovo asi tak stredna trieda.

Dakujem

Ahoj,

ak si spokojná so značkou ABC Design, určite by som kuk aj na ich športiak ABC Design Okini. Je to zaujímavý, pekne spravený kočík s dostatkom priestoru.

ABC Design Okini

Prípadne možným je aj jeho predchodca Mint.

ABC Design Mint

Čo sa značky Valco týka, tak tam nie je tam veľa podobných modelov určených najmä do mesta - najmä pre penové kolesá a chýbajúce odpruženie. Ak by si chcela aspoň nejaký výkon na nerovnejšom teréne, odporučím naozaj iba model s nafukovacími kolesami - kvôli priestoru a prevedeniu by som ja osobne vzala asi len Valco Snap Trend Sport. Každopádne ostatné možnosti mi tu prídu lepšie v pomere cena a výkon, ktorý požaduješ.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Prejdúc k značke Joie, odtiaľ by som riešila asi iba Litetrax Air alebo Mytrax. Menšou nevýhodou je tam trošku vyššia váha a predné kolesá, ktoré na nerovnostiach počuť. Ak ich nevystužíš v spoji tesniacou gumičkou (čo je veľmi jednoduché riešenie, takže by som sa nedala odradiť.

Joie Litetrax 4 Air

Joie Mytrax

K Jané toho moc nemám - nemajú tento typ športiakov, ktorý by som vašim potrebám odporučila. Naopak, keď tak ešte spomeniem Baby Jogger City Mini GT2 (vynikajúca a extra priestranná voľba, aj keď trochu drahšia), Britax B-Motion Plus, TFK Dot 2 je určite kvalitnou, zaujímavou a neopozeranou voľbou. E ešte odporučím Gesslein S4.

Baby Jogger City Mini GT2

Britax B-Motion 4 Plus

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli