Športový kočík po trojkombinácii, aj do lietadla, aj na nerovnosti, do 200e

Zodpovedané
8. feb 2021

Dobrý deň,

po trojkombinácii by som rada prešla na športový kočík, ktorý by bol skladný, ľahko skladateľný, vhodný aj na cestovanie lietadlom a zvládol by aj nejaké tie nerovnosti na cestách. Cca 200 eur.

Ďakujem pekne

Ahoj,

prosím, daj si pozor na to, aby si nebola sklamaná. Ak má byť aj na nerovnosti, aj do lietadla, obe tieto vlastnosti budú kompromisom a ani na jednu nebude nič moc.

Ak chceš kočík aj na nerovnosti, čo si myslím, že asi znamená bežné denné vozenie, kočík na cestovanie (do lietadla) by som si nekupovala. Kočíky do lietadla sú malinké a s veľa ohybnými spojmi, a preto sa na nerovnostiach rýchlejšie vyhŕkajú - o to viac, ak sú z tých lacnejších.

Ak musí byť aj do lietadla, ten si skôr kúp nejaký ultra jednoduchý a len na takéto využitie. A mimo toho si kúp radšej niečo využiteľnejšie na dennú jazdu, mid-size (strednej veľkosti).

Z takých ozaj skladnejších silno odporúčam TFK Dot (2) - aj keď trochu cez rozpočet, ale kvalita, priestor a prejazd aj horšími nerovnosťami bude v pohodlí. A ani do lietadla by som sa ho nebála brať - veď ti ho len pri nástupe vezmú a odložia vedľa, pri výstupe vrátia.

TFK Dot 2

TFK Dot 2 je pokračovaním šikovne, 3D skladného kočíka s golfovými rúčkami TFK Dot roku 2019 - v dvojkovej verzii zmodernizovaným a s rukoväťou pre jednoduchšiu manipuláciu spojenou. Kolieska kočíka nepatria k najväčším, no vďaka kvalitnému materiálu a odpruženiu s nimi zvládneš všetky nástrahy mestského terénu, i čosi mimo neho. Keďže rúčka je dostatočne vysoká, nebudeš do kočíka kopať ani v prípade, že patríš k tým vyšším.

Neotočné sedadlo je navyše polstrované priedušnou podložkou Airgo a dá sa polohovať pásom až do ležiacej polohy. Zdvihnúť a zaistiť môžeš aj opierku nôh. Kočík má po novom okrem zadného extra zaisťovacieho vrecka dostupnú aj zmenšovaciu vložku do sedadla z Airgo materiálu. Samozrejmosťou je aj pripojenie autosedačky pomocou adaptérov, ako aj množstvo ďalšieho voliteľného príšlušenstva.

A ak teda musí byť cestovný, určite skôr zváž skôr model s väčšími kolesami, napr. CBX Etu Plus.

CBX Etu Plus

CBX Etu Plus je vyššou verziou modelu CBX Etu, vybavenou extra funkciami. Rozdielom Pluskovej a základnej verzie sú najmä väčšie gumené kolesá vyššieho modelu, ako aj strieška s okienkom, ktorá sa dá rozzipsovaním predĺžiť o vetraciu sieťovanú časť. Tak ako aj nižší Etu, aj Etu Plus si so sebou môžeš vziať na palubu lietadla. Jeho nízka váha a kompaktné, jednoručné skladanie ho predurčujú na cestovanie, výlety a dovolenky lietadlom i akýmkoľvek iným dopravným prostriedkom. Skvelou je aj možnosť ho jednoducho prenášať na ramene či v dodávanej prenosnej taške. Pre najmenších je vybavený plne sklopným sedadlom, polstrovaním a schopnosťou prijať pomocou dokúpiteľných adaptérov autosedačku s úchytmi typu Maxi-Cosi.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli