Športový kočík po vaničke z kombinovaného Baby Merc - odpružený, s ľahom, a taký, čo vydrží aj priestorom

Zodpovedané
18. jan 2021

Ahoj Eli,

chcela by som poradiť s výberom športového kočíka. Mám trojkombinaciu Baby Merc a športová časť je taká ťažkopádna, zle sa mi nastavuje chrbtová opierka a kôš na zips nebola dobrá voľba, aj keď sa mi s ním dobre chodí s pripojenou vaničkou. Dcérka má skoro 7 mesiacov a už sa mi do vaničky nezmestí a zaujíma ju okolitý svet, preto zvažujem kúpu športiaka.

Mám záujem o kočík otočný preto zvažujem medzi Joie Versatrax (tam ma trochu odrádza ta otvorenosť sedacej časti a na strieške po bokoch tá sieťka) alebo Moon ReSea (tam zase tvrdené gumové kolesá a ze je vraj dosť malý, dcérka je dosť dlhá na svoj vek a chcela by som kočík využívať dlhšie, pokiaľ v ňom samozrejme bude chcieť byť 😀). Ešte možno Cybex Balios S, možno Lux (tam zase že vraj konštrukcia nieje tak pevná).

Zvažovala som bazárový Britax Smile 2 - zdá sa mi, že má všetko, čo chcem (odpružené kolesá, kolesá samotné že zvládnu aj terén, veľký kôš, predĺžená strieška, možnosť dať do ľahu, otočný, zdal sa mi byt aj celkom okej čo sa týka spratnosti) - lenže v bazároch ich veľa nie je a tie ostatné sa mi zdajú šikovnejšie.

Mám tak rozpočet do tých cca 300 eur, na leto sa mi zdajú všetky super - ale čo v zime, ktorý sa Ti zdá byť najlepší? Alebo sú ešte nejaké iné spratnejšie otočné kočíky o ktorých neviem?

Ďakujem pekne za radu 🙂

Ahoj,

Joie Versatrax je otvorenejší, to je pravda. ALE má veľa výhod a hlavne fakt dobrú cenu vzhľadom na to, čo dokáže, takže mu treba všeličo odpustiť, keď je ten rozpočet obmedzený.

Joie Versatrax

Otvorenejšie sedadlo a kratšia strieška sa dajú v pohode doriešiť clonou a hlavne kvalitným fusakom, ktorý je tak či tak “must-have”… Ale dlhšia ložná plocha a v tejto cene ešte aj záruka mi prídu výhodnejšie, než robiť kompromisy v skladnosti. Britax Smile 2 je náhodou ozaj väčší po zložení plus až o toľko terénnejší pravdu povediac nie je. Ak, tak by som brala aj so zárukou a možnosťou vrátiť do 14 dní.

Britax Smile 2

A ešte ti odporučím Concord Wanderer. Je tiež vhodný, aj keď možno väčší, ale odpružený, ako si chcela. A ružový pre dcérku.

Concord Wanderer

Zvyšné spomenuté - na terén a zimu a dlhšie dieťa z dlhodobého hľadiska to moc nie je. Celkovo nečakaj v zime zázraky - čím väčší bude kočík a kolesá, tým lepšie. Inak sneh budeš fakt silno cítiť.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli