Športový kočík podobný Britax B-Motion 4 Plus, ale otočný, do 350 eur.

Zodpovedané
8. okt 2019

Ahoj.

Už som zúfalá. Hľadám športový kočík pre cca ročné dieťa. Kočík vhodný na zimu, kde dieťa bude mať priestor aj na fusak a kombinézu.
Priestranný a s dlhým lôžkom, podobný kočíku britax B-Motion 4 Plus, len keby mal otočné sedadlo. A väčšie kolieska by tiež nevadili.

Alebo ktorý iný športový kočík, využiteľný čo najdlhšie. Veľký, priestranný, úplný ľah. Do cca 350€

Vďaka.

Ahoj,

Britax B-Motion 4 Plus je taký, aký je - teda dostupný, pevný, stabilný, priestranný - práve pre to, že otočný nie je. Akonáhle na rovnakú konštrukciu pridáš otočné sedadlo, to bude automaticky užšie, kratšie, iné. To isté no v otočnej verzii už bude úplne niečo iné.

Preto ja osobne v prvom rade odporučím - treba si určiť prioritu (priestor, alebo otočnosť?) a podľa toho urobiť kompromis v ostatných vlastnostiach. Pre ročné dieťa by, za mňa osobne, otočné sedadlo úplne stačilo.

Britax B-Motion 4 Plus

Dodám však ešte dve možné riešenia. Prvým je pripojenie sedadla z Britax Affinity na konštrukciu z B-Motion - dá sa to, pomocou Britax-Römer Click&Go adaptérov. Získaš tak kočík konštrukčne B-Motion-ácky, ale s otočným sedadlom. Varujem - nie je to oficiálne riešenie, ťažisko kočíka sa zmení, a teda to sedadlo nebude ani zďaleka také priestranné (plus je to korýtko).

Britax Affinity

Druhým riešením je iný kočík, kľudne aj od Britax-u - a to Britax Go Next či Big, hoc i bazárový. Tam je široké, pomerne dlhé sedadlo (samozrejme, stále to nie je to isté, ako u kočíka neotočného, s tým treba rátať).

Britax Go Next

Britax Go Big

Okrem neho by na dĺžku sedel aj Emmaljunga NXT60 F, ale tam je sedák užší. Podľa na zimu v pohode dáte aj v ňom (je to švédsky kočík, takže so zimou isto rátajú) - ale teda, neočakávaj 10 cm voľna na všetky strany. Bohužiaľ, všetky tu spomínané otočné kočíky, aby spĺňali tú kvalitu, otočnosť a priestor, sú aj pomerne drahé. Opletí sa potom zmierniť z nárokov, alebo pozrieť napríklad bazárový.

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli