Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík pre 6-mesačné bábo, aj terén (lesná cesta na chatu v horách), skladný, veľká strieška, do 400 eur

Zodpovedané
26. nov 2020

Ahoj Eli,

veľmi pekne ta prosím o radu s výberom športiaku pre nášho drobca. Teraz mame kočík ABC Design Salsa, ale mame verziu z roku 2018, čiže v športovej časti je korýtkove sedenie. Kočík je síce fajn, ale je veľmi nespratný a neskladný pre naše časté cestovanie.

Hľadáme kočík do mesta, ale aj do terénu (babka býva na dedine, tam je terén celkom ok, ale máme aj chatu v horách, takže lesná cesta). Chcela by som, aby sa dal dať do úplného ľahu a mal čo najväčšiu striešku. Ideálne otočný, nie je to nevyhnutné, a chcela aby som 4kolesový. Bolo by fajn keby nám vydržal čo najdlhšie, t.j. aby bol vhodný aj pre pomerne malé babo, ale aj pre väčšie dieťatko - už by som nechcela kupovať další kočík. Malý teraz v kočíku rád spinká, tak by som bola rada, aby v športiaku mal svoje pohodlie. Kukala som na uliciach v čom sa detičky vozia a pomerne často vidím značky Joie, Petite&Mars, Oyster.. netuším ale, čo si vybrať. Čo sa týka ceny, tak môj strop je cca 400e.

Ďakujem za rady 😊

Ahoj!

Vidím tu niekoľko zádrhelov. Si v podstate spokojná s tvojím (športovým) kočíkom, čo sa jazdy v teréne týka - vd má veľké kolesá, je pekne odpružený. ALE nepáči sa ti skladnosť - chcela by si ideálne otočný, zároveň priestranný až do konca kočíkovacieho obdobia, a ešte aj skladnejší na cestovanie, PLUS na ten terén. To sa nedá, fyzika nepustí . ak má byť otočný = väčšia veľkosť. Ak má byť terénny = väčšia veľkosť, Ak má byť priestranný = väčšia veľkosť. Veľká strieška = o trochu väčšia veľkosť. Preto existujú tie ultraskladné športiaky, že ľudia potrebovali na cesty niečo maličké - a na nich je peké ilustrovať, že naozaj to sú jednoduché, tenké kočíky s kratšími strieškami, jednoduchšími sedadlami, malými kolesami… lebo ubrať na veľkosti znamená ubrať z týchto vlastností.

Ak ti môžem poradiť, začni aj ty, ak chceš mení kočík, uvažovať, kde môžeme ubrať. Určite by som začala otočnosťou - áno, polročné dieťatko je malé, ale ak kočík má vydržať do konca kočíkovania, najpravdepodobnejšie tak vydrží ak bude neotočný. Ak otočný proste musí byť, rátaj že nebude najmenší/najľahší, a ani v inýc veciach sa moc diktovať dať nebude dať (myslím napr. cenu, typ sedenia…). Poradím Baby Jogger City Premier, a teda buď doplatíš (nový je cez 400 eur), alebo obzrieš bazárový. Potom ešte poradím Emmaljunga NXT60 F, čo je tiež super dlhá ložná plocha, ale teda bude užší, ako otočné športiaky proste bývajú, strieška je fajn ale nie je najdlhšia na svete, a zasa je problém s tým, že cena nebude najnižšia a poradím preto pozrieť aj z druhej ruky… Všebecne budú otočné kočíky, nieto ešte priestranné otočné kočíky, drahšie.

Späť k tým neotočným. Za mňa naj na tom budú samozrejme trojkolky ako Baby Jogger City Mini GT2, a to aj čo sa priestoru, aj manévrovateľnosti týka. Ty ale trojkolku nechceš, a máš aj cenové obmedzenie, a tak poradím asi najmä super priestranný Britax B-Motion 4 Plus. Ak bude pre malé bábo priveľký, vždy vieš kúpiť nejakú vymedzovaciu vložku/hrubú podložku či Cocoon, prípadne aspoň dobrý fusak. Z menších, skladnejších silno odporučím TFK Dot 2, a aj niečo ako Gesslein S4 určite jazdne aj kvalitou stojí za to.

Tak snáď som pomohla. Nezabudni, že vylepšenie jednej vlastnosti uberie na nejakej inej, vždy je to niečo za niečo. Ty si musíš vybrať, čo za čo vymeníš, čo je priorita ktorá za to stojí - plus ju ešte budeš podriaďovať cene kočíka. Držím palce!


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.