Športový kočík pre dlhé ročné dieťa, čo sa skladá vcelku

Zodpovedané
23. apr 2019

Dobry den,

hladam kocik pre rocne dietatko. Mame Bugaboo Cameleon a so sportovou cestou som spokojna, ale dost cestujeme a nevyhovuje mi, ze sa sklada z dvoch casti.
Hladam nieco, co sa da lahko zlozit, ma vacsie sedadlo (kedze maly ma uz v roku 12 kil a obaja s muzom sme vysoki skoro 2 metre). Kocik by mal mat predlzenu striesku a vyssiu nosnost.

Zvazovala som Mamas&Papas Armadillo XT. Zijeme v zahranici, tak Petite&Mars nechcem kvoli zlozitejsej reklamacii.
Dakujem pekne

Ahoj,

Mamas&Papas Armadillo XT je krásnou a vďaka nízkej váhe + kompaktnému skladaniu praktickou mestskou a cestovateľkou voľbou. No na jednu vec si predsa len treba dať pozor - je to nižší kočík. Napriek tomu, že XT verzia má teleskopickú rúčku, nejde zasa nejak extrémne vysoko - takže ak ste obaja rodičia fakt že vysokí, možno je vhodné kočík vopred vyskúšať. Aby ste do neho potom obaja nekopali/nezakopávali, prípadne sa k nemu nehrbili. Nosnosť - by som až tak neriešila. Dôležitejší je priestor. Kočík, ak do neho dieťatko zmestíš, ho aj unesie. A naopak - zbytočne bude mať vysokú nosnosť, ak tam je dieťatko aj tak napchaté.

Mamas&Papas Armadillo XT

Ak by som mala navrhnúť iný, možnosťou by bol napríklad ABC Design Okini, Baby Jogger City Mini GT. Možno aj Joie Mytrax (tam udávaná nosnosť nie je vyššia, ale nemyslím, že je to problém. Je to však ťažší kočík.

ABC Design Okini

Baby Jogger City Mini GT

Nový Maclaren Techno XLR je extrémne prietsranný a s vysokou nosnosťou + naviac spojenou rúčkou. Pozrieť môžeš aj na o čosi menší Techno Arc. Extra priestranný kočík aj pre vysokých ľudí je tiež Cybex Agis M-Air prípadne GB Biris Air resp. GB Sila.

Maclaren Techno XLR 2018

Maclaren Techno Arc

Cybex Agis M-Air 4

GB Biris Air 4

GB Sila 4

Za myšlienku by možno stál aj Cosatto Fly, prípadne Quinny Zapp Flex Plus.

Cosatto Fly

Quinny Zapp Flex Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli