Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík pre novorodenca (s textilnou vaničkou). Je vhodný? A aký vybrať?

Zodpovedané
26. jún 2020

Ahoj.

Chcem poprosiť o radu. Chcela by som pre novorodeniatko rovno športový kočík. Samozrejme odpružený, otočný v oboch smeroch, s možnosťou dať do úplného ľahu a s takou tou textilnou vaničkou. Myslíš, že je to vhodné? Príde mi to veľmi finančne výhodné - siahnuť po kvalitnom športovom kočíku... teda ak niečo také vôbec je vhodné.

Ďakujem za každú radu... (Prosím len nie Britax)

Ahoj!

Absolútne - ak si s tým stotožnená ty, najmä (ale nie výlučne) pre jarné/letné bábätko je to super voľba. Sama som tak pri treťom využívala Stokke Scoot s mäkkou vložnou taškou Soft Cot, je to jednoznačn praktická voľba. Najmä s hniezdom či inou mäkkou vkladkou nebudeš musieť skladovať veľkú vaničku, a využiješ športiak už od začiatku. Možnosťou sú dokonca aj korýtkové športiky, kde sa dá vložiť vyrovnávacia vložka (sma by som v pohode šla do niečoho ako Quinny Zapp Flex Plus alebo Baby Jogger City Premier, s hniezdom od Quinny alebo Babystyle Egg by bol absolútne vhodný).

Z klasickejších by som mohla odporučiť napríklad taký Gesslein FX4 Classic, aj keď tam je tá vložná vanička taká väčšia (skúsila by som sa s predajcom dohodnúť skôr na taške). Concord Wanderer s vložnou taškou (super cena v outlete kiido https://www.kiido.sk/B-40728-WC5-00126253/) je tiež určite zaujímavá možnosť. Ja osobne by som zvážila aj niečo ako Joolz Hub, príp. Joie Versatrax

Ale veľmi mi tu vo výbere nenapomáha, že neviem rozpočet ani terén, prípa. požiadavky na sklanosť kočíka/veľkosti auta, prípadne tvoju a partnerovu výšku… Každopádne, pri výbere dobrého, kvalitného kočíka a pohodlného vložného hniezda či tašky je to úplne v poriadku voľba. Na západe je dokonca podstatne bežnejší aj výber neotočného športiaku a novorodenca rovno do takého, prípadne v kombinácii s autosedačkou… Takže zle by som sa za to necítila. aneobávala by som sa toho.

A ak je rozpočet obmedzený a hĺadáš dostupnú možnosť na začiatok, určite by som odporučila pozrieť sa na niečo typu 2v1, kde vaničku prekonvertuješ na športiak a využiješ minimálne ten prvý rok a pol… je to fiunančne veľmá výhodná možnosť. Mne v tejto kategórii vyhovujú modely ako Diono Quantum či Maclaren Daytripper 🙂


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.