Športový kočík pre osemmesačné, dedina aj mesto, leto aj zima. Zopa Move (nová), Oyster 2 (bazárový)?

Zodpovedané
6. júl 2020

Ahoj eli 🙂

Velmi sa mi paci sportovy kocik Zopa Move a Babystyle Oyster 2. Babo ma 8 mesiacov, chceme skladny, lahky kocik, super aj na leto (vetranie prip. aj predlzena strieska), aj na zimu (miesto na fusak). Byvame na dedine, ale chodime aj do mesta, takze teren bude kombi 🙂

Na Zope sa mi paci velke "okienko" na vetranie v chrbtovej casti. Ktory je kvalitnejsi, lahsi, pohodlnejsi pre dieta a "vymakanejsi"? 🙂 Zopu by sme chceli novu a Oyster bazarovy 🙂

Dakujem🙂

Ahoj,

aké okienko na chrbtovej časti myslíš u Zopa Move? Neviem o tom, že by mal chrbátik vetranie na štýl kočíkov Cybex Mios a Espiro Galaxy.

Zopa Move

Cybex Mios

Espiro Galaxy

Podľa mňa je to každopádne fajn mestský kočík za dobrú cenu, aj keď v tomto type, aj kvôli veľkosti sedadla a striešky, sa mne nejak viac pozdáva Moon ReSea S. Každopádne rátaj u Move s menším, teda kratším sedadlom. Jasné, že s menším dieťatkom fusak vložíš, no so starším všeobecne u menších, kompaktnejších otočných typov skôr nie. Také menej zaťažujúce použitie bude s takýmto kočíkom úplne ok, ale určite nerátaj s ťažkým terénom.

Moon ReSea S

Čo sa Oyster 2 od Babystyle týka, podľa mňa pekný, vydarený kočík. V UK je veľmi obľúbený, ale tiež to nie je najväčšie sedadlo a ani najväčšia strieška v ľahu. Určite u neho rátaj aj s rozmerovo menšou vaničkou, o kilo ťažšou celkovou váhou (takže hej, Zopa je ľahším modelom) a trochu väčším rozmerom po poskladaní (kratší, ale hrubší “balíček”). Hrubšie kolesá a celkovo taká pevnejšia konštrukcia ho robia takým luxusnejším, na dotyk zdanlivo kvalitnejším - čiže zasa tu by som povedala, že je to “vymakanejšie”. Za mňa výborný kočík, aj keď najmä na začiatok a okolo dvoch rokov si myslím že už budete mať niečo ľahšie, neotočné a priestrannejšie (ale to asi v oboch prípadoch).

Babystyle Oyster 2

Celkovo, dobré výbery a rozhoduj asi srdcom - aký sa ti viac pozdáva, aký ti lepšie vyhovuje aj cenou. Myslím, že dva fajn kočíky - na nerovnosti tak priemerne, ale dobrý pomer cena výkon 😉 A jeden ľahší a kompaktnejší, jeden “vymakanejší”. Ty si v podstate len musíš určite, ktorá z tých vlastností je pre teba prioritnejšia 🙂

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli