Športový kočík pre ročné dievčatko, bazárovka do 300 eur, kvalita a väčšie kolesá

Zodpovedané
8. jan 2021

Ahoj Eli,

asi ako mnohé z nás, čo hľadáme bezchybný kočík, som už aj ja zúfalá. Hľadám športový kočík pre dcérku. Teraz má 11 mesiacov, do nášho Moon Cool sa ešte zmestí, ale rezervu v ňom má už len pár cm. Sľúbila som ho cca o mesiac jednej pani, takže potrebujem vyriešiť, aký ďalší aby sme neboli bez. Situáciu mi komplikujú zatvorené okresy, takže si ich ani neviem pozrieť naživo a vyskúšať.

Moje predstavy o kočíku sú, aby bol kompaktný do mesta, proste nie tie dlhé, s ktorými budem ľuďom behať pod nohy. Dcérka je chudá, nemusí byť ani široký, ale na druhej strane, aby sa dal dať do ľahu a polohovať nožičky, aby sa v ňom mohla vyspať.

Myslela som si, že Armadillo Flip bude ten pravý pre nás (veľká strieška a krásny dizajn má dostali), ale bojím sa malých kolies - potrebujem aby kočík vedel chodiť po schodoch, bývame v bytovke bez výťahu a veľa chodníkov je u nás rozbitých, tak aby sme nezapadávali. Tiež sa mi páči Ocaro, aj keď je o dosť ťažší, ale prežila by som to, ale zmestí sa do neho aspoň 2-ročné dieťa?

Dlho ma láka Joolz, napr. HUB alebo Geo, ale tie majú asi krátke ložné plochy, aj keď Geo píše 93-103, čo to znamená? Teleskopický rám ako pri Day?

Skúšala som Cybex Balios S, lebo ten má vraj 97 cm pri ľahu, ale v ňom dcéra nemala rezervu ani 1 cm aj keď v našom 93 cm korýtku ešte rezervu má.

Asi by som mala pozerať neotočné, ale na tých mi vždy niečo vadí. Chcela by som pekné veľké kolesá, ideálne penové s gumovým povrchom, dostačujúcu dĺžku na ležanie a dobrú striešku. Chcem kúpiť radšej niečo kvalitnejšie z bazáru ako nové a kazivé. Môj limit na bazárový kočík je 300 €.
Prekročila by som ho o trochu, ak by išlo o fakt štýlovku s ktorou budem spokojná, napr. Cybex Mios vraj zvláda terén aj napriek malým kolieskam - je to pravda?

Ďakujem ti veeeeľmi

Ahoj,

chodenie s kočíkom po schodoch treba brať ako ozaj veľkú záťaž pre kočík, a preto vyberať naozaj skôr kvalitu. Inak sa ti začne postupne kaziť.

Ak je dcérka skôr drobná, tak do Mamas&Papas Ocarro sa zmestí. Za mňa ok voľba.

Mamas&Papas Ocarro

Joolz-y by som vylúčila. Plytšie sedáky nezachráni ani vysúvanie nožičiek. Z dlhodobého hľadiska mi to nedáva zmysel.

Ak tak radšej pozri Baby Jogger City Premier, ktorý je podstatne priestrannejší.

Baby Jogger City Premier

K Cybex Mios-u prejde čo to.

Cybex Mios

Ak sa bojíš zapadania kolies u Mamas&Papas Armadillo Flip XT, ktorý je inak fakt super (a čo možno najvyššiu radu ti kľudne odporučím), tu to bude horšie. Kolesá má ešte o dosť menšie. Ale kvalitou a jazdnými vlastnosťami prekvapí, lebo je ozaj príjemný aj napr. cez trochu trávy.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT

Ešte jednu inšpiráciu spomeniem - Quinny Zapp Flex Plus. Je to veľmi príjemný kočík a pojme aj dlhšie dieťa. Kolieska sú širšie, takže zapadať nebudete. Jasné, že to nie je terénny model, ale teda schopný je.

Quinny Zapp Flex Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli