Športový kočík s dlhou ložnou plochou, odolný aj do náročného terénu, nekorýtko, s priestranným košíkom, do 600 eur

Zodpovedané
21. dec 2020

Ahoj Eli,

Aj na základe tvojho odporúčania som zakúpila kočík Emmaljunga NXT90, ktorý však absolútne nesplnil moje očakávania. Kočík teda skutočne prejde všetko, ale je veľmi ťažký na ovládanie, tvrdý, brzda je neskutočne ťažko ovládateľná a hlučná, košík ťažko dostupný a malý. Športová časť je takisto dosť krátka, ložná plocha je v skutočnosti len nejakých 94 cm. Syn má 8 mesiacov a už teraz sa mu hlava dotýka striešky a na šírku spolu s fusakom tam vojde len tak tak.

Tu teda nastáva moja otázka. Hľadám nový športový kočík, ktorý by mal spĺňať nasledovné:

  • dlhá ložná plocha, aby kočík vydržal do konca kočíkovacieho obdobia
  • priestranný košík
  • odolná konštrukcia
  • kočík vhodný aj do náročnejšieho terénu
  • nie korýtko, s polohou úplného ľahu
  • cena cca do 600 eur

Verím, že mi budeš vedieť poradiť 😊
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Ahoj,

mrzí ma, že ti kočík Emmaljunga NXT90 nesadol. Je to predsa len dosť špecifický model, veľmi pevný (možno až priveľmi). Ako otočný model je aj užší, aj so strieškou nižšie, takže je jednoznačne menší priestorovo ako akýkoľvek lepší neotočný model, ktorý má obvykle striešku vyššie.

Emmaljunga NXT90 Ergo

Aj keď, sranda, mám doma na testovanie Easywalker Rudey s ložnou plochou tiež takou. Tiež je to otočný model so strieškou nižšie. 3,5 ročný sa do neho vošiel - a aj sa v ňom vyspinkal. Takže je to asi aj dosť o dieťatku, o tvojich predstavách, o fusaku a tak podobne… Každopádne, ak ide o tú ložnú plochu, jednoznačne choď už do športiaku neotočného.

Easywalker Rudey

A ako terénny model určite poradím trojkolku, ktoré sú super na manipuláciu aj na dvíhanie na obrubníky/cez prekážky. Za mňa to budú buď TFK Joggster Trail (silno odporúčam).

TFK Joggster Trail 2

Alebo ďalšia možnosť Baby Jogger City Elite (2).

Baby Jogger City Elite 2

A ešte Baby Jogger City Mini GT2.

Baby Jogger City Mini GT2

Ak ale musí byť otočný, určite by som zvážila Baby Jogger City Premier - je to jeden z tých ozaj priestrannejších otočných športiakov.

Baby Jogger City Premier

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli