Športový kočík skladný, pekný aj s fusakom, pre vyšších rodičov, mesto + dedinský dvor, čo neskôr dobre predám

Zodpovedané
25. jan 2021

Ahoj,

v lete si plánujem kúpiť športový kočík pre dcérku, teraz má 2 mesiace. Aktuálne používame zdedený X-lander X-move, ale je používaný 3 roky a stál v pivnici dalšie 3 roky. Veľmi to cítiť na ložiskách, hrká a je ťažký. Cestovanie v aute s ním je nemožné, nakupovanie rovnako.

Preto by som chcela niečo skladné do auta, pekné, rovnako veľkú sedačku pre dieťatko, nemusí byť otočný - podstatné je, aby sa skladal v jednom kuse. Obaja sme vysokí, čiže niečo pre nás, s veľkou strieškou, chodiť s ním budeme prevažne po meste a občas aj na dedine po dvore, aby pekne vyzeral s fusakom. Po dvoch rokoch by som ho chcela dobre predať, už ho nebudem skladovať. Cenovo tak optimálne, žiadne prehnané luxusné kúsky nemusíme mať.

Ďakujem za každú radu

Ahoj,

optimálna cena je žiaľ ťažšia rozlúsknuť, pretože pre každého je iná. Niekto už 100 eur ledva dá, druhý je ok aj s 500, ak kvalita stojí za to. Ja osobne by som skôr najmä po staršom kočíku, s ktorým moc spokojní nie ste, šla do kvalitnejšieho kočíka. Ty presnejšie ten rozpočet neudávaš, tak skúsim niečo.

Vyššiu rukoväť plus skladný kočík, hmmm. Pekne vyzerať s fusakom je tiež také nejasné, lebo toto je dosť závislé ako od tvojho vkusu, tak aj od fusaku samotného. Tak sa skôr odporúčam zamerať na fusak. Pekný fusak bude pekný aj vo funkčnejšie vyzerajúcom kočíku ako TFK Dot 2, ktorý by som ti aj odporučila, najmä čo sa skladnosti verzus fajn kolies a konštrukcie týka. Ani cena tam nie je zlá a ten sporty look je za mňa fajn. Možno dokonca aj v nejakom kontraste k nežnému fusaku typu Zopa Fluffy s mašličkou.

TFK Dot 2

Fajn modely sú Baby Jogger kočíky. Najmä môj favorit Baby Jogger City Mini GT2 - aj ho neskôr predáš. Aj je jazdne super, aj priestor a funkcie sú dobré, ale je to drahší model.

https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/baby-jogg...>>

Potom poradím Gesslein S4, čo je jasne príjemný kočík, s fajn odpružením aj kolesami.

Gesslein S4 Air+

Alebo tá peknosť s fusakom, taký čistý model by bol ABC Design Okini - ale až tak žiadaný ako vyššie uvedené nie je, tak predaj bude asi taký… normálny. Logicky tie drahšie, “luxusnejšie” kúsky pôjdu predať rýchlejšie.

ABC Design Okini

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli