Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík - terénnejší a menej otvorený, než náš Joie Versatrax, ktorý nevyhovuje

Zodpovedané
4. sep 2020

Ahoj,

chcela by som poprosiť o radu, ohľadom športového kočíka. Kúpili sme Joie Versatrax, ale nevyhovuje nám. Bývame na dedine a cesty sú tu dosť rozbité, tak by sme potrebovali niečo terénnejšie a druhá vec, čo nám prekáža na kočíku je, že je moc z bokov otvorený, tým pádom malý môže ľahko vypadnúť, ak nie je pripútaný.

Zvažujeme kúpu Bumbleride Era alebo Emmaljunga NXT60. Vyzerajú dosť aj priestranné, kedže malý ľubi spať v kočíku. Hľadala som použitý, ale tieto kočíky ešte nikdo nepredáva. Vieš mi poradiť či sú tieto kočíky dobré, alebo k nim podobné, čo by nám vyhovovalo priestorovo aj na terén? Preferujeme samozrejme otočné sedadlo.

Ďakujem krásne za radu.

Ahoj!

V prvom rade potrebujem začať tým, že dieťatko, najmä ak sa bojíš, že vypadne, a teda mi príde, že asi nie je staršie (tipnem pod rok), oficiálne NESMIEŠ nezapútavať v kočíku. Ono môže vypadnúť aj z omnoho menej otvoreného kočíka, ak proste niečo zaujímavé uvidí. Ako expert cez kočíky ti naozaj musím povedať, že dieťa by, okrem výnimočných prípadov a naozaj starších detí, ktoré si riziko uvedomujú a samy naozaj vyliezať a nakláňať sa nebudú, malo byť zapásané absolútne vždy. Nikdy nevieš, čo sa môže stať.

Druhou vecou - otvorený kočík samo o sebe nepovažujem za problém, je to (aspoň proti poveternostným podmienkam) absolútne riešiteľné dobrým fusakom/uni nánožníkom + clonou, ale teda ak hľadáš aj niečo ešte terénnejšie a zatvorenejšie teda určite chceš, poďme sa na to pozrieť.

Emmaljunga NXT60 - bolo ich aj vcelku dosť na bazároch, len aktuálne je po nich asi viac dopyt a tiež ich už až tak nevídam. Ale inak je to tiež trošku otvorenejší, aj keď nie vyslovene otvorený model. Bumbleride Era by bol asi aj ideálny, ale žiaľ, u nás ešte stále nie je dostať, zatiaľ len na západe. Takže ten myslím si nezoženieš (ani nový).

Ak môžem niečo odporučiť, asi by to bol najskôr asi (podstatne väčší, ale aj jazdne omnoho pohodlnejší) uzatvretý Britax Go Big. Ten zoženieš aj na bazáre, a stojí za to - plus má medzinožný pás, čo chráni dieťa aj proti zošmykovaniu.

Druhým návrhom by bol asi Concord Wanderer / Camino.

A prosím, pútaj si v nich dieťatko, aj keď sú zatvorenejšie. Najmä na teréne sa môže niečo stať…
Majte sa, držte sa.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.