Sú na kočíku Moon Relaxx lepšie nafukovacie kolesá alebo obyčajné potiahnuté gumou?

Zodpovedané
13. nov 2021

Ahoj,

po zdĺhavom prieskume kočíkov som sa nakoniec rozhodla pre Moon Relaxx. Keďže sa jedná o rad 2022, tak na internete som nenašla veľa informácií. Funkciami spĺňa všetko, čo hľadám.

Rozhodujem sa medzi radou Edition s nafukovacími kolesami a Basic s obyčajnými kolesami potiahnutými gumou.

Ktoré kolesá sú lepšie a prečo?

Do pôrodu sa budeme sťahovať, takťažko povedať v akom teréne budem kočíkovať.

Ďakujem

Ahoj,

takže ak si kladieš otázku, či nafukovacie kolesá alebo gumové kolesá plnené penou, tak si poďme rozobrať ich vlastnosti a prednosti.

Gumové pneumatiky plnené penou - sú podobné tým penovým. Sú o čosi pevnejšie a bez hrozby zapichovania kamienkov či rýchleho zjazdenia. Oproti nafukovacím a inak vyplneným pneumatikám sú obvykle tvrdšie. V kombinácii s dobrým odpružením sú dobrým kompromisom medzi menej odolnými penovými a údržbu vyžadujúcich a ťažších nafukovačiek.

Nafukovacie gumové pneumatiky - sú najmä terénne. Prinášajú prirodzené pruženie a relatívne pohodlnú jazdu pre rodiča aj dieťatko. Nevýhodou je ich vysoká váha a riziko defektu, ktorý niekto nemá takmer nikdy a niekto každý druhý týždeň. Dosť záleží od kvality daných kolies samozrejme, ako aj od náhody.

Dúfam, že som ti aspoň trošku pomohla sa rozhodnúť aký typ kolies zvoliť. Rozhodovať sa teraz, keď nevieš v akom teréne budeš kočíkovať je dosť náročné. Ak ale aspoň približne vieš alebo tušíš aký terén, taktvoj výber bude ľahší a jednoznačný.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally