Super odpružený mestský športový kočík pre väčšie dieťa, a so skvelými jazdnými vlastnosťami

Zodpovedané
9. dec 2019

Mila Eli, diky za predchadzajuce rady. Po dlhsom patrani po mestskom kociku, co bude lahky (uplne max 9kg, ideal menej), dobre ovladatelny a super odpruzeny, proste aj na dlhe prechadzky, zdolavanie roznych chodnikov, no aj caste pouzitie v MHD a casto mnozstvo schodov v metre bez vytahu, som narazila na nasledujucich kandidatov: Nikimotion Autofold a Gesslein Smiloo Happy Plus a Petite Cherie Avion Air.

K Avionu som sa dopracovala, momentalne ho mame a je fakt paradny takmer vo vsetkom, malinke pneumatiky sa krasne valia po chodnikoch a jazda je prijemna, ale tycka medzi zadnymi kolesami mi tak zavadzia, ze musim kocik tlacit vystretymi rukami a boli ma krize pri trosku dlhsej prechadzke. Takze nie stastna volba.

Na Autofolde sa mi pozdava vsetko, aj rucka sa zda vyssia, manzel je vysoky a bolo by to plus, no Smiloo ma vacsiu nosnost, dcera bude mat cochvila dva roky a myslim, ze kocik este budeme pouzivat dlhsie. No Smiloo sa mi zda trochu kratsi, co sa tyka sedenia a aj rucka kratsia - bojim sa, aby som sa zas nemusela divne prehybat pro tlaceni. Ani jeden z kocikov nema u nas recenzie a nedaju sa lahko odskusat, tak ma zaujima, ci si uplne nahodou niektory nedrzala, pripadne Tvoj nazor.

Aj ine tipy beriem, podmienky su: lahky, dobre jazdne vlastnosti (tj dobre riesena geometria kocika), rucka ideal vyssia/nastavitelna, rozmernejsie sedenie aj pre starsie dieta.

Ahoj,

Nikimotion Autofold a Gesslein Smiloo Happy+ by som ja osobne s tvojimi požiadavkami vybrala skôr ten Nikimotion. Prečo? Kvalita je vyššia - Smiloo je nižšia verzia Gessleinu a aj keď ok, je to skôr taký dovolenkový/príležitostný model, nič extra na každodenné používanie.

Podľa mňa je jazdne, aj kvalitou a najmä tým odpružením, ktoré vyžaduješ, podstatne lepší Gesslein S4. Jediné, že váži 9,9 kg, ale to je žiaľ daň za lepšie konštrukčné vlastnosti. Keby ja vyberám a s požiadavkou skvelej jazdy a odpruženia, S4 by som určite silno zvažovala. Podobne, aj váhou, by na tom bol aj Baby Jogger City Mini GT2. Ono fakt rozumej, že chceš kvalitu, jazdné vlastnosti (skôr bývajú lepšie u trošku ťažších kočíkov), dobré odpruženie. A to sa do úplne najnižšej váhy vtesnať nedá.

Nikimotion Autofold

Gesslein Smiloo Happy+

Gesslein S4 Air+

Baby Jogger City Mini GT2

A k Petite Cherie Avion Air. Nehodíš nám sem do Kočíkopédie recenziu, prosím? Pomôžeš určite aj iným maminkám, čo ho zvažujú.

Petite Chérie Avion Air

Podobnými malinkými športovými kočíkmi na zváženie by boli aj Cybex Eezy S+, alebo CBX Etu Plus - no rúčku nastaviteľnú nemajú.

Cybex Eezy S+

CBX Etu Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli