Súrodenecký kočík pre novorodenca a dvojročného - starší spáva na brušku, takže úplný ľah...

Zodpovedané
29. sep 2020

Dobrý deň prajem milá Eli!

Opäť si idem k Vám po radu. Vo februári čakám príchod sestričky k vtedy už 25 mesačnému bračekovi. Ten však momentálne stále spáva dvakrát denne, a to na brušku v kočiari. Predtým, ako sa pustím do nekonečného hľadania kočíka, prosím o radu vás.

Potrebujeme taký súrodenecký kočík, kde jedno bejby môže byť vo vaničke, druhé v športiaku. Najlepšie, ak by sa dala vanička vymieňať aj s vajíčkom. Športová časť by mala mať polohovateľné opierky chrbta a nôh, ideálne do úplného ľahu a úplne najideálnejšie, ak by sa dala otočiť v smere jazdy aj v protismere. Skladnosť nezáleží (auto mám kombi a rodinný dom), cena - môže byť aj bazarový, nie som náročná, ak by sa dalo ušetriť, alebo potom cca do 600€. Mal by zvládnuť aj nerovný terén, čiže dedinské "chodníky" a park.

Vopred ďakujem za odpoveď a teším sa na Vašu a pomoc s výberom toho správneho spiaceho/prenosného prostriedku..

Ahoj,

toto je veľmi, veľmi ťažký oriešok. Je to najmä pre to, že súrodenecké kočíky sú samo o sebe drahá záležitosť.

Ty k tomu potrebuješ kočík, kde sa dá spať na brušku. A to pre dvojročného - a okrem toho, že veľa (skoro každý) z tých otočných sú korýtka, je problém aj pre to, že ako dvojkočík musí, aby sa zmestil byť aj menej priestranný. A teda spať pre dvojročného, k tomu aj na brušku, budenie najľahšie. Ak to aj splním, bojím sa, že sa nezmestím do rozpočtu - a či bude taký model na bazáriku, to ti neviem zaručiť.

Mne osobne každopádne ako prvý napadol niektorý z Twin modelov od značky TFK - ako v základe neotočný model je priestrannejší aj pre staršie dieťa. Namiesto jedného sedadla potom môžeš dať korbičku Multi X, čo sa dá prerobiť aj na protismerné sedadlo, alebo potom klasická vanička a po nej základné sedadlo neotočné aj pre menšie dieťatko.
Cenovo sú to však drahšie kočíky, a to aj bazárové. Prelúskaj to, možno niečo nájdeš.

TFK Twinner Twist Duo

TFK Twin Adventure Premium Line

TFK Twin Adventure

Z dostupnejších bazárovo, ale bez možnosti otočenia sedačky, odporučím aj Bumbleride Indie Twin. Ten v bazárikoch zoženieš.

Bumbleride Indie Twin

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli