TFK Mono 2 verzus Baby Jogger Summit X3. Ktorý z nich zvoliť?

Zodpovedané
5. jan 2023

Ahoj,

potrebujem kočík a rozhodujem sa medzi TFK Mono 2 a Baby Jogger Summit X3.

Ktorý je jazdne lepší?

Jazdím prevažne mesto, občas les. Mono som už mala. Summit by som kupovala už len ako športiak, Mono ešte aj s vaničkou. Auto mám veľké, to neriešim. Len máme malý výťah, ale Mono sa zmestí dobre.

Ďakujem

Ahoj,

keďže neviem presné rozmery výťahu, tak sa to ťažko posudzuje.

Baby Jogger Summit X3 je rozhodne väčších rozmerov po zložení (v x š x d - 103 x 65 x 114,5 cm) ako TFK Mono2. No zase je o 2 kg ľahší a jednoznačne má priestrannejšie športové sedadlo s XXL strieškou. Odpruženie všetkých troch nafukovacích kolies je veľmi mäkké a pri prechode nerovným terénnym povrchom dieťa nenatriasa. V tomto kočíku sa momentálne vozí môj syn, takže viem o čom hovorím. Syn bude mať dva roky, nosí veľkosť 104. V kočíku má dostatok priestoru aj v zimnom fusaku, takže vydrží skutočne do konca kočíkovacieho obdobia. Mínusom oproti Mono2 je však fixná výška rodičovskej rukoväte vo výške 103 cm.

Nedávno som ho porovnávala s Thule Urban Glide 2, pripájam Ti moju odpoveď pre inšpiráciu:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally