Thule Urban Glide 2 verzus Bugaboo Fox 2. Ktorý je lepší?

Zodpovedané
16. nov 2021

Ahoj,

rozhodujem sa medzi Thule Urban Glide 2 al bugaboo Fox (2 alebo 3).

Aj keď mám dieťa, považujem sa za kočíkového analfabeta. Mali sme Moon Scalu - fajn kočík, ale zase ma neohúril až tak (hlavne športová časť bola nič moc), aby som sa opäť k tejto značke vrátila.

Teraz využívame Thule Spring a som s ním veľmi spokojná.

Srdce mi piští po Bugaboo Fox, ale nemám v pláne dať za kočík 1 300€. Išla by som do používaného.

Druhá varianta je Thule Urban Glide 2, kde som našla celkom fajn akčné sety (aj s korbičkou) do 850€. Teda bola by som ochotná toľko investovať do nového, o ktorom viem, že ho určite predám, lebo je po ňom dopyt.

Mám v pláne pohybovať sa po teréne asfalt, aj kopce (ale to len u nás na dedine, žiadne Vysoké Tatry). A druhé obmedzenie je môj 2,5 ročný syn, ktorý mi isto nedovolí chodiť na dlhočizné prechádzky.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

pozriem sa na tvoj problém mojimi očami. Ak by som mala 2,5 ročného syna a mala kúpiť druhý kočík, tak by som pozerala hlavne kritériá váhy. Prečo váha? Aby bol čo najľahší, keď nastane situácia kočík v jednej ruke dieťa v druhej. Tieto dva modely sú pomerne rovnaké, rozdiel cca 1 kg. To vôbec nie je veľa.

Thule Urban Glide 2 poznám osobne, keďže ho momentálne testujem. Nemôžem naň povedať nič zlé. Hlboká vanička je fantastická na letné aj zimné obdobie. Športová časť skvelá a priestranná aj so zimným fusakom vo vnútri. A to platí aj pre vaničku. Skladanie jednou rukou výhoda. Dá sa ťahať za sebou takže paráda, keď mám jedno dieťa na rukách a kočík vyberám z auta do domu. Kolesá na jazdu nerovnosťami fantastické, či už turistika, mesto, poľná cesta, dieťatko nič necíti. Ovládanie pohodlne zvládam jednou rukou. Chodníky a schádzanie absolútne žiadny problém. Predajnosť je tiež super, lebo po kočíku je veľký dopyt. A to vďaka jeho kvalitám. Po jednoduchom odňatí kolies v kufri nezaberie veľa miesta. Iba stlačíš a sú dole. Jediné čo mi chýba je detské madlo, ale dá sa dokúpiť. A ešte mi chýba otočnosť, pretože môj 9 mesačný syn je kontaktný a chce ma vidieť. No inak nemám kočíku, čo vytknúť. A to nehovorím, že s ním môžeš behať, korčuľovať, starší súrodenec sa môže držať za pútko alebo dokúpiš stupienok.

Thule Urban Glide 2

Bugaboo Fox 2 tiež veľmi dobre poznám. Mala ho moja známa, takže ho mám odskúšaný. Ja ho volám kočík hviezd, pretože každá celebrita, či influencerka ho má. Mne osobne sa nepáčia jeho hranaté tvary a drahá cena vybavenia. Je prehnaná. No nemôžem povedať, že by bol kočík nekvalitný. Po zložení so športovou časťou nie je až taký praktický v kufri auta. A jednou rukou ho nezložíš. Materiály látky veľmi kvalitné. Jeho kolesá nezvládnu až taký náročný terén ako pôvodný kolega Cameleon, ktorý sa prestal vyrábať. Veľká škoda! Kolesá sú plnené penou, takže otrasy je na nich cítiť. Navyše sa rýchlo opotrebujú pri častom používaní v horšom teréne, škoda, že výrobca nezvolil radšej plnenie gélom (náhrada nafukovacích gumových pneumatík), takéto kolesá navyše viac pohltia otrasy. Dosť mi na ňom vadí, že opierka nôh sa nedá polohovať, pri Thule dokúpiš polohovanie nôh a máš vybavené.

Bugaboo Fox 2

Takže ak by som sa ja osobne mala rozhodnúť medzi týmito dvoma modelmi a zvolím si kritéria a pomer cena - kvalita - výkon, jednoznačne kupujem Thule Urban Glide 2.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally