Thule Urban Glide 3 verzus Thule Urban Glide 3 4W. Ktorý je lepšia voľba?

Zodpovedané
6. dec 2023

Ahoj,

v máji čakáme bábätko a s istotou vieme, že si chceme zakúpiť novinku od Thule Urban Glide. Náš hlavný problém spočíva v tom, že nevieme, ktorú z noviniek si vybrať. Thule kočík určite preto, že bývame blízko prírody, lesov a lúk a veľmi rada by som využila toto prostredie práve na kočíkovanie. Aktuálne som naladená viac na kočíkovanie na nespevnenom povrchu, avšak všade naokolo máme aj normálne komunikácie (chodníky, cesty) a určite budeme využívať aj to + mestské prechádzky.

Čo sa týka dizajnu, tak sa nám viac pozdáva štvorkolesová verzia Thule. V nami vybratej farbe má byť dostupný až v apríli a ja neviem, či to na 100% stihneme. To by však ešte nebol hlavný problém.

Bude štvorkolesová verzia rovnako vhodná do takého "terénu" (lúčne cestičky, lesné chodníčky, štrk) ako trojkolesová?

Pri štvorkolesovej verzii sú vraj predné kolesá menšie.

Ďakujem

Ahoj,

novinky v podobe kočíkov pre rok 2024 – Thule Urban Glide 3 a štvorkolesová verzia Thule Urban Glide 3 4W sú si veľmi podobné. Obidva majú zachované zadné odpruženie kolies a predné kolesá s možnosťou zamknutia (zaaretovania).

Thule Urban Glide 3 4W má nafukovacie kolesá s priemerom predných 20 cm a zadných 40 cm. K dispozícií bude čierny podvozok a k nemu zladené tri farby poťahov – Mid Blue, Black a Soft Beige. Prejazd terénom 4W určite zvládne, no vo všeobecnosti sa v teréne lepšie manipuluje a pohybuje s trojkolesovými kočíkmi. Tie štvorkolesové sú vraj stabilnejšie. Ja osobne mám vyskúšané obidva typy a o stabilite trojkolesového či štvorkolesového kočíka v teréne sa dá polemizovať. Je však dôležité podotknúť, že 4W nie je kočík určený na beh a šport.

Thule Urban Glide 3 4W je predovšetkým mestský kočík štandardnej veľkosti, ktorý v sebe dokonale spája pohodlie, funkčnosť, veľkorysý úložný priestor a skvelé jazdné vlastnosti na akomkoľvek povrchu. Je navrhnutý na každodenné použitie a umožňuje hladký prejazd úzkymi zákrutami aj preplnenými uličkami v obchodoch.

Je super, že výrobca odstránil najčastejšie nedostatky, na ktoré sa užívatelia kočíka ponosovali. A to:

  • pribudli nové krémové farby pri hlbokých vaničkách,
  • došlo k zmene dizajnu a predĺženiu striešky pri športovej nadstavbe,
  • zmizla medzera medzi strieškou a športovým sedadlom, vďaka tomu je dieťa v sedadle viac chránené pred vetrom a chladom,
  • pribudlo zabudované polohovanie nožičiek,
  • pribudol nový zámok na aretáciu predných kolies.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally