V ktorom kočíku sa bude dobre sedieť ročnému dieťatku?

Zodpovedané
14. mar 2022

Ahoj,

páči sa mi kočík Petite&Mars Street+ Air a Britax B-Motion 4 Plus.

Ktorý je lepší?

Zaujíma ma to hlavne vtedy, keď dieťatko sedí. V Britaxe sa mi stále zošucháva a nepáči sa mu, že je tam v takom polosede.

V ktorom kočíku by sa dobre sedelo ročnému dieťatku?

Ďakujem

Ahoj,

obidva kočíky si sú dosť podobné, ale o niečo málo kolmejší sed má Petite&Mars Street + Air (ale nie je to naozaj extra znateľný rozdiel).

Britax B-Motion 4 Plus mi príde stabilnejší a je o trochu priestrannejší. Každopádne záleží v akom teréne sa budeš s kočíkom pohybovať. Pokiaľ budeš jazdiť na prechádzky do väčšieho terénu, tak by som dala prednosť nafukovacím bicyklom a tým pádom vzala Street+.

Avšak Ťa nepoteším. Od úplného sedu sa pomaly pri kočíkoch upúšťa, nie je to údajne zdravé pre detský chrbát. Pomáha zložiť ramenné pásy a nechať dieťa pripútané len okolo pása, môže sa tak do sedu pritiahnuť aktívne samo kedy chce.

Pokiaľ ani toto nepomôže, tak odporučím prikúpenie univerzálneho popruhu do úplného sedu, ktorým sa chrbtová opierka zafixuje a vznikne kolmejší sed.

Keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia