Valco Snap 4 Tailormade Sport - vydrží aj ťažší terén, nerozhrká sa? Alebo aký športový kočík (páči sa mi 20kg nosnosť)?

Zodpovedané
25. nov 2020

Ahoj,

chcela by som sa opýtať na kočík Valco Snap 4 Tailor Made Sport. Obyčajnú, nie Trend verziu. Potrebovala by som vedieť, či zvládne horší terén. Bývame na dedine s hroznou cestou a mám obavy, aby nezačal hrkať. Chcela by som, aby dlho vydržal. Prípadne keby si mi poradila nejaký dobrý športový kočík. Pri tomto sa mi páči najmä možnosť až 20 kg.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

na dedinu a hroznú cestu by som aj osobne Valco kočíky, a teda ani základný Valco Snap Sport v Tailormade verzii neodporučila.

Valco Baby Snap 4 Sport

Absolútne neodpružený kočík s tenkými tyčkami, vďaka ktorým je ľahučký. To je do mesta super, ale na terén práve to rozhrkanie, rozvikladnie, uvoľnenie skutočne hrozí.
Za mňa nie, prepáč, nepomôžeš si z dlhodobého hľadiska. 20 kg nosnosť je pekná, ale mne to prišlo, že do 3 rokov kočík vydrží, a e potom už bude malý. Tak neviem, či to tak zaváži.

Ak chceš niečo, čo ozaj vydrží a zvládne aj ťažší terén, treba, aby to bolo trochu ťažšie a pevnejšie. Ideálnym by bolo niečo ako Baby Jogger City Elite alebo aspoň City Mini GT2.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Mini GT2

Je mi jasné, že cena je tam vyššia plus sú to trojkolky. Po ťažkom teréne ich to ale nerozhegá, jazdné vlastnosti sú podstatne lepšie. A aj skutočný priestor aj nosnosť v sedadle kľudne aj pre 25 kg dieťa sú reálne.

Okrem toho spomeniem aj Britax B-Motion Plus či Lionelo Annet Tour. Ale tam je to už trochu kompromisom priamo úmerným k cene. B-Motion ale tiež možno povedať, že má obrovskú ložnú plochu (aj keď ale šikmejšie sedenie).

Britax B-Motion 4 Plus

Lionelo Annet Tour

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli