Valco Snap Trend Sport vs. Valco Snap Ultra Trend vs. Oyster Zero - ktorý športiak vybrať?

Zodpovedané
27. feb 2020

Zdravim,

idem si k vam po radu, lebo som maximálne nerozhodná. Ktorý športový kočík odporúčate viac, Valco Snap Trend Sport (pripadne ten otočný Valco Snap Ultra Trend bez nafukovacích kolies) - alebo Oyster Zero 2019?

Na Valcu mi vadí ta látka na strieške, pripadá mi taká lacná a celkovo design je slabší, avšak páči sa mi, že má vzadu sieťku na vetranie, ktorú Oyster nemá (je vôbec potrebná, využije ju človek v lete?). No a čo sa týka koliesok, o tom som už prečítala kadečo pri oboch kočíkoch. Hlavne na Oyster sa ľudia sťažujú, že kolieska dost hrkocú... Bývam v meste, čiže viac menej budem chodiť po chodníkoch (popraskaných), možno občas mierny terén na výletoch (ako tráva), no a v zime sneh.

Oyster je zase krajší, ale nemá vzadu sieťku, a bojím sa tých koliesok... Inak dajú sa dať tieto kočíky celkom ležmo - aj pre 6m bábätko? Ktorý z nich zvládne aj väčšie dieta? A na obe sa dajú nasadiť vaničky, však?

Nejaké plusy, mínusy, budem veeeľmi vďačná.

Ahoj,

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade je určite veľmi priestranný, šikovný a nie ťažký športový kočík, ozaj praktický najmä do mesta. Za mňa je to dobrá voľba. Na druhej strane je pravda, že nemá odpruženie a že zadná časť striešky je riešená tak všelijako. Ak to ale budeš akceptovať, budeš najpravdepodobnejšie s kočíkom ozaj spokojná.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Valco Baby Snap Ultra Trend mi ale predsa len príde o trošku vhodnejší, aj keď možno o čosi menej priestranný. Spomínaš totiž šesťmesačné bábo a prípadnú hlbokú vaničku. Tak sa mi zdá, že otočný model bude možno lepšia voľba pre také menšie dieťatko, hoc i potencionálne.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Oyster Zero je za mňa dobrý športiak. Ja osobne som nemala nijaký problém s hrkotaním kolies. Sú to bežné mestské mid-size, aj keď skôr menšie, kolesá, zvládajúce bežné povrchy dobre. Na druhej strane, nie je to kočík do ťažších terénov ani do snehu - menšie kolesá = sneh sa bude zapchávať do medzier.

Babystyle Oyster Zero

To ale platí aj u Valca a jediný z kandidátov, ak ten sneh myslíš reálne a na skutočné používanie aj v snehu (nie len odhrnuté chodníky a bežné mestské zimné cesty, kde toho snehu ani toľko nie je), tak Valco so Sport nafukovacími kolesami bude asi jediné, čo to tak reálne dá.

Ja osobne by som ale potom volila niečo ako Baby Jogger City Mini GT2.

Baby Jogger City Mini GT2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli