Vhodný, odpružený kombinovaný kočík s vložnou taškou do 400 eur (aj bazár). Gesslein? Aké sú alternatívy?

Zodpovedané
15. sep 2020

Ahoj,

hladam kocik pre novorodenca.

Zakladne poziadavky:

  • vlozna taska/lahko prenosna vanicka aj s babatkom (byvame na 4tom bez vytahu - takze toto je zaklad)
  • odpruzenie kolies
  • smer otocenia vanicky na mna 🙂


Viem o Gessleinoch, ale tie sa mi zdaju mozno trosku robustne, co v podstate som aj ochotna akceptovat.

Kocik chcem na prve (zimne) mesiace, kym bude mat dcerka 6-10 mes. max, potom vymenime za sportiak. Rozpocet je tak do 400 eur, nie je problem aj jazdenymi bazarovymi. Po akych znackach a typoch este pozerat?

Dakujem dopredu!

Ahoj,

za mňa by značka Gesslein určite bola jednou z top volieb. A to najmä pre jej obľúbenosť a v tejto cenovej kategórii v bazári dobre zohnateľná. Dokonca by mala aj ideálneho, ľahšieho kandidáta, a to by bol Gesslein FX4 Classic, ale žiaľ ako novinku ho v danej sume nezoženieš ani v bazári. A tým pádom ti ostanú na výber skôr len tie robustnejšie modely, ale tie nie sú určite zlé.

Gesslein FX4 Classic

Gesslein FX4 Classic je novinkou pre rok 2020. Brat korýtkového FX4 Life, model FX4 Classic ponúka klasické - do rovného ľahu polohovateľné a plne otočné sedadlo s možnosťou výškového nastavenia, ku ktorému môžeš okrem pridať vložné vaničky - mäkkej C1-Lift či pevné C2 či C4-Nex. Samozrejmosťou je aj možnosť samostatnej hlbokej vaničky či adaptérov pre autosedačky (vlastnej značky, či tých s úchytmi typu Britax Römer či Maxi-Cosi).

Inou alternatívou by bola tiež nemecká značka - Hartan. Tieto mi však prídu ešte ťažšie a aj dizajnovo menej príťažlivé. Ale zasa kvalita je dobrá a aj jazdné vlastnosti a funkčnosť. Tak nech máš na čo pozerať.

Hartan Xperia GTX

Hartan Xperia GTX je novým modelom rady Xperia, vydaným pre rok 2018. Vďaka modernejšiemu looku kolies, minimalistickám líniám a efektným melange textíliám je jeho vzhľad oproti predchádzajúcim verziám modernejší a zároveň elegantnejší. Robustná, kvalitne odpružená konštrukcia v tvare Z umožňuje zmeniť smerovanie sedadla nielen jeho otočením, ale aj prehodením rúčky. Predné otočné kolesá sú menšie a vhodné skôr do mesta, terén však môžeš zdolávať aj zadným napred.

Hartan Avantgarde

Hartan Avantgarde je kolaboráciou nemeckého Hartanu s preslávenou značkou áut Mercedes-Benz, od ktorej si prepožičiava ducha triedy X. Špecifickými sú gumené, bezúdržbové kolesá s piatimi zdvojenými lúčmi, ako aj celkový luxusne dynamický dizajn s efektným loga, prešívania a kontrastných detailov.

V podobnej, aj keď dizajnovo čistejšej kategórii by boli aj staršie modely značky Teutonia.

Teutonia Cosmo

Teutonia Cosmo je predovšetkým mestský kočík s pevnou, mäkko odpruženou štíhlejšou konštrukciou. Ku základným otočným kolesám môžeš do zhoršeného terénu dokúpiť prednú neotočnú nápravu. Voliteľným príslušenstvom je aj ručná spomaľovacia brzda.


Teutonia Cosmo V3

Teutonia Cosmo V3 je treťou generáciou mestského modelu Cosmo s pevnou, mäkko odpruženou štíhlejšou konštrukciou. Jej farbu si môžeš vybrať z troch farebných prevedení, odlišuje sa aj zmeneným detailom na rúčke. Najväčšou novinkou u modelu V3 sú vynovené kolesá z tvrdenej gumy s technológiou Air Ride. K nim si do náročného terénu môžeš dokúpiť prednú neotočnú nápravu. Voliteľným príslušenstvom je aj ručná spomaľovacia brzda.

Ak by si predsa len radšej nový so zárukou, tak ABC Design Turbo je fajn model aj s vložnou vaničkou. Nie je ľahký a žiaľ je aj drahší.

ABC Design Turbo 4 2017

Nový ABC Design Turbo 4 vyšiel v roku 2017. Je to robustný kombinovaný kočík minimalistických línií v prémiových melange poťahoch s koženkovými detailmi. Turbo 4 je model takmer totožný s Tereno 4, odlišuje sa od neho bezúdržbovými nenafukovacími kolesami. Kolesá sú dostatočne veľké a odpružené, takže zvládnu prechádzky v meste i mimo neho.

Alebo ešte Kinderkraft Evolution Cocoon je zasa super cenovo, ale odpruženie tam moc nečakaj.

Kinderkraft Evolution

Kinderkraft Evolution, novinka pre rok 2020, je športovo-kombinovaný mestský model kompaktných rozmerov a veselých, výrazných farieb. Malý rozmer pred aj po zložení dopĺňa nízka celková výška kočíka a menšie predné, aj keď väčšie zadné gumové kolesá pre praktickú manipuláciu v uliciach mesta. Sedadlo je otočné a v troch polohách (chrbtová i nožná opierka) polohovateľné až do ľahu. Naviac je nakombinované s vložnou vaničkou Cocoon pre použitie v dvojkombinácii vhodnej už od narodenia. Prínosom je aj prístupný nákupný koší a rozšíriteľná, odvetrávaná strieška - a samozrejme aj základná výbava v cene kočíka (okrem pláštenky a moskytiéryaj držiak na nápoj a fusak). Okrem základnej farebnej rady je tiež súčasťou veselej, vzorovanej kolekcie s kvetinami Freedom.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli