Viac info a názor na cenovo dostupnejšie kombinované kočíky Lionelo 2v1/Muuvo Quick

Zodpovedané
15. jún 2020

Ahoj,

mám dilemu ohľadom kočíkov. Môj sen, ktorý som mala, sa rozplynul, pretože idem na odber krvi (450€), čiže Moon Solitaire sa musím vzdať. Ale zaujal má iný kočík, nikde v predajni som ho nevidela, ale dizajnovo (z fotiek na nete) sa mi naozaj veľmi páči - len neviem, či je vhodný pre dieťatko narodené v novembri. Myslím, či je veľká vanička, či je pérovací, dobre pohyblivý, skladateľný, atď. atď. Ak máš dáku skúsenosť s nimi, budem veľmi vďačná. Ide o Lionelo kombinovaný kočík 2v1, alebo Muuvo kombinovaných kočík Quick.

Ďakujem

Ahoj,

od značky Lionelo máš na výber dva kombinované modely, neuviedla si ktorý.

Lionelo Mari je podľa mňa z tých menej finančne náročných možností. Veľmi pekná voľba - najmä po tom, čo robíš kompromis s tvojou predchádzajúcou voľbou. Odpruženie tam je, ale vyslovene hojdacie (mäkké hojdanie) to nebude. Dieťatko ale trochu pohojdáš, vanička mi veľkostne príde dostatočná. A celkovo, pomer cena - výkon mi tu príde veľmi uchádzajúci.

Lionelo Mari

Lionelo Greet je podstatne mestskejší, málo odpruženia. Tým, že je Greet 2v1 typ kočíka, bude sedák ešte kúsok menší. Plus to, že vaničková časť je textilná a dosť odvetrávaná (aj keď sa to dá zakryť) bude vyžadovať o to lepší kvalitnejší fusak. Takže ak by si náhodou šla do Greet-u, určite si daj pozor pri výbere práve toho. S Lodgerom alebo inou lepšou značkou to bude ok. Mari mi ale v tomto ohľade príde ako lepšia voľba.

Lionelo Greet

Muuvo Quick je o čosi menší kočík, takže tam bude odpruženie ešte trošku slabšie. A je to najmä voľba do mesta - ale za tie peniažky dobrá, schopná, ok. Aj tu je vanička dostatočná - a novembrové bábo je práve na zimu malinké. Takže sa vojde do v podstate hocijakej vaničky aj s fusakom bez problémov počas celej zimy.

Muuvo Quick 2.0

Celkovo, oba modely - Mari i Quick - schvaľujem, sú naozaj pekným budgetovým výberom. Varovala by som (u oboch) ale pred menším sedadlom, čo je na kombinovaný kočík i cenovú kategóriu absolútne vhodné, ale je dobré to povedať nahlas.

Ja by som, v takej dostupnejšej, no prakticky, priestorovo tiež dostačujúcej kategórii zvážila Espiro Only alebo Baby Design Smooth.

Espiro Only 2020

Baby Design Smooth

Neviem, či potrebuješ veľký kočík, alebo kočík do terénu, akým by bol tvoj sen Moon Solitaire skôr, ale podľa toho ďalšieho výberu by podľa mňa vhodné boli. Pekná cena, priestranné vaničky, dobré vlastnosti určite aj tu stoja na zváženie. Najmä na začiatok (rok a pol až dva), po ktorom by som kočík vymenila za niečo ľahké, neotočné, priestrannejšie a rýchlo skladné.

Moon Solitaire

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli