Vybrať používaný Britax Go Big či Britax Go?

Zodpovedané
3. okt 2018

Ahoj Eliniatko. Prosím Ťa o radu.

Veľmi sa mi páči kočík Britax Go Big. Používaná 3kombi stojí cca 700€. Našla som jednu pani ktorá predáva Britax Go(?) za podozrivo nízku cenu. Aký je rozdiel medzi Go Big a Go? Na čo treba dávať pozor pri kúpe bazároveho kočíka? Ďakujem.

Ahoj,

Britax Go je prvá, základná verzia rady Go - oproti Britax Go Big je to nižší model. Na trhu je tiež dlhšie - vyšla z ešte staršieho Brio Go. V bazáriku určite nájdeš ešte aj tieto modely, len už majú jednoducho viac rokov/prešli viacerými detičkami. Je preto úplne v poriadku, ak má Britax Go podstatne nižšiu cenu. Ak je používaný dlhšie, tak ju môže mať naozaj relatívne nízku.

Britax Go

Britax Go Big

Brio Go

Rozdiel Britax Go verzus Britax Go Big je pomerne markantný, aj keď dizajnovo sú to kočíky veľmi podobné. Big má oproti nemu množstvo vylepšení - v prvom rade polohovanie úplne do ľahu, ktoré u modelu Go chýba (náklon Go je hlboký, ale úplný ľah to nie je). Ďalším veľkým rozdielom sú kolesá - Britax Go ich má penové, zatiaľ čo Britax Go Big má kolesá s bezúdržbovými, penou plnenými pneumatikami. Tie mu dodávajú ešte terénnejšie vlastnosti, a aj esteticky sú na tom lepšie. Rozdielom je aj väčší košík, strieška predĺžená šiltom, nové farby poťahov a melange prevedenie.

Stredom medzi týmito dvoma modelmi je Britax Go Next, ktorý má lepšie kolesá (vzadu nafukovacie, vpredu gumené), vylepšený košík, šilt a tiež lepšie poťahy - nejde však polohovať do ľahu.

Britax Go Next

No a na čo sa zamerať pri používanom kočíku? Jednoznačne, ak máš možnosť, si ho choď pozrieť a prevziať naživo. Vyhneš sa tak podvodníkom a aj jeho prednosti i chyby uvidíš “v reále”.

Pozeraj najmä na stav konštrukcie - či nie je vyheganá, príliš vŕzgajúca, niekde poškodená a tiež, hrdzavá v spojoch; poťahy - či nie sú potrhané alebo vyblednuté (môže blednúť strieška či košík, aj keď nemusí ti to vadiť - to je už na tebe) a na rúčku - u rady Go sa často ľúbi puknúť, trhať, lúpať. Toto ale tiež nie je až také strašné - dá sa obšiť kožou/koženkou.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli