Zmestí sa do vaničky kočíka Nuna Mixx Next dieťa aj s fusakom?

Zodpovedané
21. jan 2022

Ahoj,

zvažujem kúpu kočíka Nuna Mixx Next. Celkovo sa nám kočík veľmi páči a už sme ho boli osobne pozrieť na predajni. Jediné, čo mi vŕta v hlave je šírka hlbokej vaničky. Syn sa narodí koncom marca, čiže v apríli bude možno ešte vo fusaku.

Bude sa tam mestiť?

Inak nám kočík celkom vyhovuje, má parádne kolesá, odvetranie.

Sú podľa Teba rozmery vaničky a športová časť v poriadku?

Ďakujem

Ahoj,

kombinovaný kočík Nuna Mixx Next je skvelá voľba pre marcové dieťa. S vnútornými rozmermi vaničky 75 x 30 cm si nemusíš lámať hlavu. Keď sa v marci narodí, tak bude ešte malinký. Či už s fusakom alebo so zavinovačkou sa do hlbokej vaničky hravo a pohodlne zmestí.

V jeseni použiješ deku, resp. jemnejší fusak. A zasa v zime, keď už je opäť potrebné používať hrubší fusak, tak osobne podľa mňa vo veku 7 - 8 mesiacov ti určite nebude chcieť byť vo vaničke. Skôr bude s fusakom v športovej časti. Bude sa už chcieť pozerať na svet. Nuna Mixx Next kočík so svojou nekorýtkovou športovou časťou je na toto ako stvorený.

Nuna Mixx Next

Nuna Mixx Next je treťou generáciou verziou obľúbeného Nuna Mixx pre rok 2020. Mixx Next sa na svojho dvojkového predchodcu veľmi podobá, no pýši sa dvomi dôležitými vylepšeniami. Prvým je vylepšené - podstatne citeľnejšie a efektívnejšie odpruženie zadnej časti konštrukcie - takže s Mixx Next hladšie a v pohodlí prejdeš aj nerovnosti či sneh. Druhou je kompaktnejšie skladanie, keďže zadné kolesá sa po novom zasúvajú pri zložení viac vpred, čím celkový rozmer konštrukcie významne (až o 20 cm) skrátia.

Tento pomerne ľahký, pritom však full-size športový kočík či jeho kombinácia jazdí na Lkovej konštrukcii so špecificky zahnutou rúčkou. Tú, tak ako tie predchádzajúce variácie, dokážeš zložiť aj s nasadeným sedadlom, a to v oboch smeroch. Výhodou je aj priestranný nákupný košík s dobrým prístupom, kde sa vďaka vyklopiteľnému predelu dá náklad v ňom jednoducho zorganizovať.

Mixx môžeš využívať aj v športovej konfigurácii už od narodenia. Sedadlo sa totiž dá otáčať, ako aj polohovať do úplného ľahu. Plastové bočnice sedadla sú polstrované textíliou pre čo najvyššie pohodlie dieťatka. V opierke nôh je naviac integrované pripnuteľná chrániaca textília s bočnicami, ktorá priestor sedadla po zdvihnutí opierky akoby uzatvorí. Čiastočne tak imituje komfort klasickej hlbokej vaničky. Vďaka vysokej nosnosti zvládne sedadlo nielen maličké, ale aj väčšie - ťažšie dieťa. V zadnej časti sedáku nájdeš väčšie, magneticky uzatvoriteľné termoizolačné vrecko, a v tej prednej zasa vložku, ktoré po odňatí odhalí vetranú - sieťovanú časť opierky vynikajúcu na horúce letné dni. Strieška so slnečným šiltom Dream Drape a prešívaným vnútrom nielenže pôsobí luxusne, ale dieťa aj skutočne ochráni od nástrah počasia. Okrem sieťovaného náhľadového okienka strieška zabezpečí vetranie aj bočnými sieťkami predlžovacej časti.

Vo výbave kočíka nájdeš aj adaptéry, pomocou ktorých sa dá na konštrukciu pripojiť autosedačka Nuna Pipa - a tie pri skladaní ani nemusíš skladať, preložia sa automaticky! Dostupné sú aj iné značky s úchytmi typu Maxi-Cosi - dokupujú sa však samostatne. V ponuke je aj plnohodnotná hlboká vanička, ktorú si tiež môžeš zadovážiť so športovou časťou rovno v sete. Súčasťou vaničky je praktické vložné vrecko a obojstranný matrac. Aj tá je vybavený skvelým doplnkovým tienidlom v strieške - Dream Drape. Ku kočíku je dostupné aj množstvo doplnkového príslušenstva vrátane fusaku, držiaka na pohár či detského pultíku.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally