Zopa Move Cross 2 verzus X-Lander X-Move. Ktorý bude pre nás vhodnejší?

Zodpovedané
22. okt 2023

Ahoj,

obraciam sa na Teba s prosbou o pomoc pri rozhodovaní, ktorý z týchto dvoch kočíkov zvoliť.

Chceli by sme s priateľom 4-kolesový kočík, ktorý zvládne mesto aj terén (lesné cesty, rozbité chodníky) a bol ľahko ovládateľný. Budeme jazdiť aj autom, takže dobrá skladnosť je tiež jednou z podmienok. Moja výška je 158 cm, priateľ má cca 180 cm. Som pomerne drobnej postavy s váhou cca okolo 57 kg. Pri X-landeri sa obávam, aby nebol pre mňa príliš ťažký. Bývame v paneláku s celkom prudkým nájazdom ku vchodu.

Malý sa má narodiť v januári 2024, takže určite potrebujeme vaničku, do ktorej sa pohodlne zmestí aj so zimným fusakom. Chceme, aby kočík zvládal aj prípadný sneh.

Obidva kočíky sú si práve veľmi podobné, líšia sa drobnosťami a ja sa jednoducho neviem rozhodnúť, ktorý bude vhodnejší. Som otvorená aj iným návrhom.

Ďakujem

Ahoj,

osobne sa z týchto dvoch modelov skôr prikláňam ku kočíku Zopa Move Cross 2.

  • Má väčšie rozpätie nastavenia rodičovskej rukoväte, ktorá bude vyhovovať Vám obom.
  • Je váhovo ľahší.
  • Je skladnejší.
  • Vyššia 22 kg nosnosť sedadla.
  • Väčšie rozpätie výškovo nastaviteľnej chrbtovej opierky.
  • Perforovaná chrbtová opierka, ktorá zabezpečuje kvalitnú cirkuláciu vzduchu v teplých letných dňoch.
  • Väčšie rozmery hlbokej vaničky.
  • Panoramatické okienko, ktoré na jar či v lete využiješ, pretože dieťa už bude vedieť pozíciu – tzv. pasie koníky.

A úprimne, ak chcete chodiť na nerovné lesné cesty, tak budeš potrebovať dva kočíky. Do nerozvného lesného a poľného terénu sú určené terénne kočíky, ktoré majú síce ťažšiu konštrukciu, no tá je pre zvládnutie nerovností oveľa viac odpružená. Takýto kočík si budeš vyberať vtedy, keď bude dieťa už vedieť sedieť. Z lacnejších spomeniem Kinderkraft Helsi a z drahších dokonale odpružených zase model Baby Jogger Summit X3.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally