Zvládne kočík Easywalker Qtro Plus lúku a poľnú cestu?

Zodpovedané
8. máj 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka Easywalker Qtro Plus.

Zvládne tento kočík lúku a poľnú cestu?

Poprosím aj iné nie veľmi ťažké kočíky vhodné do terénu.

Ďakujem

Ahoj,

áno, zvládne. Odpruženie je teda slabšie, takže to nie je žiadny „terénny tank“ čo by prešiel všetko, ale určite postačí 🙂.

Do terénu sú všeobecne najvhodnejšie trojkolky. Ako prvý odporúčam Thule Urban Glide 2, ktorý patrí k najľahším terénnym kočíkom. Má veľké nafukovacie kolesá, super odpruženie a ručnú brzdu. Vďaka nej si môžeš kočík ľahko pribržďovať pri jazde z kopca alebo v náročnejšom teréne. Hoci je to trojkolka a pôsobí "robustne", tak je veľmi stabilná a má ľahké aj skladanie.

Ďalej odporúčam priestrannejší Baby Jogger Summit X3, ktorý má tiež nafukovacie kolesá a kvalitné odpruženie. Nevýhodou pri nových modeloch je neúplný ľah.

A môže to byť aj Baby Jogger City Elite 2, ktorý patrí tiež k tým ľahším a je to viac "mestský" typ kočíka. Má bezúdržbové kolesá, ktoré sú vhodné tiež do terénu, priestranné sedenie aj pre väčšie dieťa a polohovanie nôh.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia