Zvládne Thule Spring chodníky posypané kamienkami?

Zodpovedané
31. aug 2023

Ahoj,

vybrala som si kočík Thule Spring a neviem, či som nemala ísť radšej do Baby Jogger City Mini GT2. Kočík používam len v meste.

V podstate som spokojná, ale v meste máme veľa popraskaných ciest a chodníkov. Keď cez ne prechádzam, tak je to neskutočne počuť a kočík úplne buchne kvôli chýbajúcemu odpruženiu na zadných kolesách. Malému to nevadí, závesný systém sedadla ho úplne tlmí a vždy v kočíku krásne zaspí. Mne ide uši rozdrapiť a pripadám si ako na koľajisku.

Kvôli problémom s výmoľami a tomu, ako to kočík zvláda, sa obávam zimy.

Zvládne Thule Spring chodníky posypané kamienkami?

Je medzi Baby Jogger City Mini GT2 až taký markantný rozdiel, čo sa týka jazdy, alebo by som nový kočík Spring zbytočne menila za BJ?

Sú to nevhodné kočíky na naše podmienky?

Do Baby Jogger City Elite sme nemohli ísť kvôli úzkemu výťahu.

Ďakujem

Ahoj,

Baby Jogger City Mini GT2 a Thule Spring sú si veľmi podobné nosnosťou, priestrannosťou sedadiel, materiálom a veľkosťou kolies.

Rozdielne sú však typom odpruženia. Tu jednoznačne vedie Baby Jogger City Mini GT2. Má totiž dvojité odpruženie na všetkých kolesách, to je citeľný rozdiel. Preto je s ním cesta hladšia. Jeho odpruženie otrasy pohlcuje, tie sa neprenášajú k dieťaťu. Spring je skôr vhodný na rovnomernejší terén ako je tráva, mačacie hlavy, zámková dlažba, rovný štrkový chodník. Proste taký, ktorý nie je plný dier s nutnosťou prekonávania výškových rozdielov - jamy zasypané kamienkami, poľné cesty s trčiacimi koreňmi...

Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), tak jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových a štvorkolesových kočíkov.

Ak ste do úzkeho výťahu nedali Baby Jogger City Elite či novší Baby Jogger City Elite 2, tak sa Vám do neho rozhodne nezmestí ani GT2. Rozmerovo sú na tom pomerne rovnako.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally