Ako nadojčiť dieťa bez toho, aby hneď zaspalo?

Zodpovedané
2. aug 2023

Dobrý deň,

doma mám týždňové bábätko, ktoré je od narodenia dojčené. Keď vstane, tak plače a hneď hľadá prsník. Dieťa hneď priložím. Začne papať a zaspáva pri tom. Dám odgrgnúť, znova začne hľadať prsník, znova priložím a zaspáva. Takto spiace dieťa uložím. Po niekoľkých minútach sa preberie a znova chce cucať. Dostane cumlík.

Je už plačlivé, znova priložím, nadojčím, zaspáva popri dojčení. Niekedy sa z tohto celého stáva niekoľkohodinová záležitosť až pokým zaspí aspoň na hodinku - dve a nie len na pár minút.

Ako bábätko nadojčiť bez toho, aby hneď spalo?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste dojčiť koža na kožu, teda bábätko len v plienke a vy hore bez. Akonáhle začne zaspávať, tak vystriedajte prsia aj niekoľkokrát za jedno dojčenie.

Veľmi odporúčam tzv. saciu polohu - viď www.mamila.sk. Podobné správanie je veľmi časté a v počiatkoch úplne normálne.

Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová