Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký je najvhodnejší postup na zníženie dávky Senovky a Benediktu?

Zodpovedané
15. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 2,5 týždňového synčeka. Dojčenie sa nám v pôrodnici krásne rozbehlo, synček pekne papal a priberal. Pre silnú žltačku spôsobenú kefalhematómom nás však po dvoch dňoch doma opätovne hospitalizovali.
V nemocnici som pár dní takmer vôbec nespala, do toho som prežila extrémne stresujúcu situáciu (rodinné záležitosti) a ešte v tú noc som dostala silný zápal prsníka a zimnicu. Zápal som za pomoci babských receptov zvládla. Z večera do rána mi mliečko takmer úplne odišlo - z postihnutého prsníka úplne. V zdravom ostalo ledva pár ml.

Verila som, že doma sa upokojím a spolu to zvládneme. Syn bol na mne prisatý takmer nonstop, vkuse sa nosil v šatke, prisával sa aj každých 20 minút, ale napriek všetkej snahe a pozitívnemu mysleniu ešte aj tá troška mliečka mi postupne odchádzala a bolo treba čoraz viac umelého mlieka na dokŕmenie.

V zúfalstve som si nasadila Senovku, Benedikt 3x3, Ricinus communis 2x5, Lactil, vineu, Caro, ajurvédsky čaj, zapražené polievky, čaje pre dojčiace matky. No efekt sa ani po 6 dňoch nedostavil.

Posledný pokus bolo zvýšenie dávky Senovky a Benediktu na 4x3 a Ricinusu na 3x5. O dva dni sa mliečko objavilo v požadovanom množstve. Synček je konečne spokojný a mne sa neskutočne uľavilo.

Problém je, že netuším, či mi zabrali bylinky alebo homeopatiká. Užívanie v tak vysokých dávkach začína byť neúnosné aj finančne.

Ako dlho si mám ponechať užívanie v súčasnej podobe, aby sa laktácia stabilizovala?

Ako dlho sa môžu užívať homeopatiká, aby laktáciu nezačali blokovať?

Aký je najvhodnejší postup na zníženie dávky Senovky a Benediktu?

Mám veľký strach, aby sa mliečko zase zo dňa na deň nestratilo.

Ďakujem

Dobrý deň,

moja osobná dlhoročná skúsenosť ukazuje, že bylinky sú podpora, ale v žiadnom prípade nie sú základom pre dojčenie.

Z Vášho popisu skôr súdim, že ste sa napriek ťažkostiam krásne rozkojila a bylinky všetko zľahka podporili. Rozhodne nie sú zdrojom, resp. hlavným dôvodom laktácie.

Ste zdravá a dobre živená žena. Dokážete vyrobiť dostatok mlieka aj bez bylín a iných podporných prostriedkov. Vaše telo je úžasný stroj, ktorý vie, čo je potrebné.

Odporúčam postupne vysadzovať každé 2 - 3 dni jednu dávku a naďalej dojčiť podľa potreby bábätka. A samozrejme dostatočný kontakt, prípadne spoločné spanie a dojčenia v noci.

Moc gratulujem a držím palce


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová