Je vhodné používať formovače, keď mám ploché bradavky?

Zodpovedané
7. feb 2022

Dobrý deň,

som prvorodička a termín pôrodu mám na konci apríla. Mám ploché/vpáčené bradavky a bojím sa, že sa bábätko nebude vedieť prisať. Zaobstarala som si formovače bradaviek, vraj by to mohlo pomôcť.

Máte s nimi pozitívne skúsenosti?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

z mojej skúsenosti na tvare, veľkosti a ďalších parametroch bradaviek príliš nezáleží. Bábätko sa prisáva na dvorec a kožu okolo bradavky. Vystúpenejšiu bradavku je ľahšie nasať.

V praxi som videla dojčiť bábätká na úplne plochých a vpáčených bradavkách úplne bez problémov.

Každá bradavka je vytvorená na dojčenie. To je jej zmysel a dôvod. Formovač môže pomôcť bradavky trochu vytiahnuť a vytvarovať. Jeho nosenie nevnímam ako chybné, resp. poškodzujúce. A chcete, nič tým nepokazíte.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová